Sędzia Ewa Augustyn była na EURO U19

Ewa Augustyn brała udział w UEFA Women's Under-19 Championship. Turniej mistrzowski odbył się w Belgii.


Z Belgii wróciła Ewa Augustyn, która w drugiej połowie lipca była jedną z sędzi głównych turnieju finałowego Mistrzostw Europy U19 kobiet. Na młodzieżowym EURO wystąpiło osiem reprezentacji narodowych. UEFA Women's Under-19 Championship zakończył się w tym roku ponownym triumfem Hiszpanek, które w meczu finałowym po serii rzutów karnych pokonały Niemki.

Sędzia z Polski wzięła udział w czterech spotkaniach turnieju. W fazie grupowej poprowadziła mecze Belgia - Holandia (0:3) oraz Francja - Islandia (3:1). Ponadto była również sędzią techniczną w starciu grupowym Islandia - Czechy (2:0). Turniej dla naszej przedstawicielki zakończył się meczem półfinałowym Holandia - Hiszpania (0:1), który poprowadziła.

Ewa Augustyn była jedną sędzią z Polski biorącą udział w turnieju finałowym U19. Oznacza to, że współpracowała na boisku wyłącznie z sędziami z innych krajów. W meczach, które poprowadziła jako sędzia główna jej asystentkami były sędzie z Włoch, Portugalii, Anglii, Bułgarii i Serbii. Rok temu na finałach ME U19 w Czechach była inna nasza arbiter - Katarzyna Lisiecka-Sęk.

Niespełna 34-letnia Augustyn od początku 2015 roku jest sędzią międzynarodową. Od dekady prowadzi mecze na poziomie Ekstraligi kobiet. Przed paroma tygodniami awansowała do kategorii sędziowskiej Elite, która skupia 25 najlepszych sędzi z Europy. Razem z Ewą Augustyn w tej kategorii ulokowana jest także Monika Mularczyk.