Ekstraliga przez kolejne 4 lata w TVP Sport

Trzy sezony Ekstraligi w TVP Sport już za nami. Nowa umowa na transmisje meczów została zawarta na cztery kolejne sezony.


Kiedy w 2020 roku została zawarta umowa pomiędzy Polskim Związkiem Piłki Nożnej a Telewizja Polską na transmisje meczów Ekstraligi kobiet na kanale TVP Sport był to linowy krok w rozwoju piłki kobiecej w naszej kraju. Zawarta wówczas umowa na trzy sezony ostatnio dobiegła końca. Teraz jest nowa. Na podobnych warunkach, lecz dłuższa.

Przez najbliższe cztery sezony - do końca rozgrywek 2026/2027 mecze Ekstraligi nadal będą transmitowane w TVP Sport. Umowa tak jak dotychczas zakłada, że z każdej ligowej kolejki pokazywany będzie jeden mecz. Spotkania będzie można oglądać zarówno na kanale TVP, jak i alternatywnie w internecie.

Nie ma wątpliwości, że transmisje meczów najwyższej żeńskiej ligi w TV pozytywnie wpłynęły przez ostatnie trzy sezony na samą ligę jak i całą piłkę kobiecą w kraju. Od pół roku Ekstraliga ma także sponsora tytularnego, którym został Polski Koncern Naftowy ORLEN dzięki czemu kluby otrzymały dodatkowe środki finansowe.

Sezon 2023/2024 w kobiecej Ekstralidze ruszy w weekend 19/20 sierpnia. W 1. kolejce transmitowany będzie mecz GKS Katowice - Czarni Sosnowiec (19 sierpnia, godz. 14:20).