Wiadomości

Podsumowanie 8. kolejki Ekstraligi

Katowice zatrzymane w Krakowie. Łódź robita przez Pogoń. Dwusetny mecz Zdunek, setny Brodzik. Pierwszy hattrick Zawadzkiej.

»  Pierwszy raz w sezonie GKS Katowice nie wygrał meczu w Ekstralidze - zremisował w Krakowie z Uniwersytetem Jagiellońskim 1:1.

»  Ciekawymi meczami było zwycięstwo Pogoni Szczecin w Łodzi z SMS 3:0 oraz również wyjazdowe zwycięstwo Śląska Wrocław z AP Orlenem Gdańsk 3:0.
»  Spośród drużyn, które prowadziły a ostatecznie przegrały najbardziej niezadowolone mogą być Stomilanki Olsztyn. Beniaminek ligi od 4. minuty prowadził w Tczewie z Pogonią. Niestety dla gości w 76. minucie miejscowe doprowadziły do wyrównania, a w 84. minucie odwróciły losy meczu na swoją korzyść.
»  Pogoń Szczecin grająca w dziewiątką po dwóch czerwonych kartkach będących następstwem żółtych kartoników zdołała strzelić gola UKS SMS Łódź. Było to w 90. minucie.
»  Swojego pierwszego hattricka w karierze na poziomie Ekstraligi ustrzeliła Marcjanna Zawadzka. Obrończyni Górnika Łęczna zdobyła hattricka w Koninie. Były to dla niej również jej pierwsze trafienia w tym sezonie.
»  Jelena Vujadinović i Samantha Savoy z Medyka Konin oraz Dominika Szkwarek ze Śląska Wrocław zdobyły swoje pierwsze gole w Ekstralidze.
»  Debiut w lidze zaliczyła Natalia Leśniewska z Pogoni Szczecin.
»  Swój mecz nr 200 w Ekstralidze rozegrała Emilia Zdunek z Pogoni Szczecin, a jej klubowa koleżanka Martyna Brodzik wystąpiła po raz setny w Ekstralidze.
»  Po kontuzji do gry w Śląsku Wrocław wróciła Natalia Sitarz.
»  Wiktoria Kaczmarek z AZS UJ Kraków po raz pierwszy rozpoczęła mecz Ekstraligi w wyjściowym składzie.
» Teraz w lidze będzie przerwa na mecze reprezentacji narodowych. Liga wznowiona zostanie w weekend 4/5 listopada. Podczas przerwy na kadrę odbędzie się zaległy mecz Pogoń Szczecin - GKS Katowice (piątek, 20 października)

[ TABELA EKSTRALIGI KOBIET ]

AZS UJ Kraków - GKS Katowice 1:1
Zapała - Olszewska

Sędzia: Katarzyna Gaweł (Opolski ZPN)

AZS UJ: Klabis - Malinowska, Dragunowicz, Pleban, Guzik (75 Mordel), Krzyżanowska, Dyśkowska (85 Sivakova), Bińkowska, Wójcik, Kaczmarek, Zapała

GKS: Seweryn - Hajduk, Olszewska, Tkaczyk, Turkiewicz, Słowińska, Nieciąg (87 Misztal), Włodarczyk (46 Konkol), Brzęczek, Bednarz, Jaszek

AP Orlen Gdańsk - Śląsk Wrocław 0:3
Marcelina Buś, Półrolniczak, Szkwarek

Sędzia: Joanna Pazdecka (Zachodniopomorski ZPN)
Czerwona kartka: Sanford (84. minuta, drugie napomnienie)

AP:
Michlewicz - Szewczuk (76 Preuss), Siwińska, Piórkowska, Sanford, Zimecka (60 Sirant), Dymińska (60 Okoń), Tarnawska, Ayoem (60 Gadawska), Massombo, Kołodziejek (76 Formela)

Śląsk: Bocian - Szkwarek, Dudziak, Węcławek, Żurek (75 Watral), Półrolniczak (70 Sitarz), Wróblewska, Lewicka, Czudecka, Marcelina Buś (87 Klimczak), Adamek

UKS SMS Łódź - Pogoń Szczecin 0:3
Oleszkiewicz x2, Garbowska

Sędzia: Angelika Gębka (Śląski ZPN)
Czerwone kartki: Bużan (73. minuta, drugie napomnienie), Okoniewska (89. minuta, drugie napomnienie)