Dwieście gier Emilii Zdunek w Ekstralidze

Liderka Pogoni Szczecin rozegrała właśnie swój dwusetny mecz w Ekstralidze. Za chwilę może świętować kolejny jubileusz.


Podczas ósmej kolejki Ekstraligi kobiet piłkarki Pogoni Szczecin pokonały na wyjeździe UKS SMS Łódź 3:0 kontynuując tym samym swoją passę meczów bez porażki w bieżącym sezonie. Dzięki zwycięstwu w Łodzi szczecinianki awansowały na drugą pozycję w ligowej tabeli i dały jasny sygnał, że w tym sezonie grają o medal. Mecz z SMS był wyjątkowy dla liderki Pogoni. Swój dwusetny występ na najwyższym szczeblu piłkarstwa kobiecego rozegrała tego dnia Emilia Zdunek, jedna z liderek Dumy Pomorza i jej kapitan.

31-letnia ofensywnie usposobiona pomocniczka swoją przygodę w lidze zaczynała w 2010 roku, a dokładnie 13 sierpnia 2010 roku, kiedy to zadebiutowała w lidze wspólnie z ówczesnym beniaminkiem Pogonią Women Szczecin. Dwieście występów w Ekstralidze wypracowała grając łącznie w sześciu klubach najwyższej klasy rozgrywkowej. Najpierw była to Pogoń Women Szczecin, później Unia Racibórz, Zagłębie Lubin, Górnik Łęczna, GKS Katowice, a także Pogoń Szczecin w której rozgrywa obecnie swój drugi sezon. W międzyczasie Zdunek występowała także na zapleczu Ekstraligi w barwach 1. FC AZS AWF Katowice oraz przez jeden sezon również w klubie hiszpańskiej elity - Sevilla FC.

200 występów w krajowej elicie stawia Zdunek w gronie najbardziej doświadczonych piłkarek grających aktualnie w Ekstralidze
. Niekwestionowaną liderką pod względem ligowego doświadczenia jest Anna Gawrońska z Medyka Konin, która w Ekstralidze gra nieprzerwanie od sezonu 2001/2002. Do swojego trzysetnego meczu szykuje się Natalia Chudzik z Czarnych Sosnowiec. Oprócz Zdunek ponad 200 gier w lidze mają także Marlena Hajduk (GKS Katowice), Anna Bocian (Śląsk Wrocław), Karolina Klabis (AZS UJ Kraków), Alicja Dyguś (Pogoń Szczecin) i Joanna Wróblewska (Śląsk Wrocław).

Lada moment, Emilia Zdunek może świętować także swój kolejny jubileusz w postaci stu strzelonych goli w kobiecej Ekstralidze...