MMP U17 dla Tęczy Bydgoszcz

Mistrzostwa Polski U17 rozegrane w Sosnowcu zakończyły się triumfem Bydgoszczy. Warszawa i Bielsko-Biała z medalami.

W weekend 12-14 stycznia w Sosnowcu rozegrane zostały Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w futsalu kobiet do lat 17. Szesnaście zespołów rywalizowało o złoty medal. Najlepszy w stawce okazał się zespół Tęcza Bydgoszcz który w finale pokonał Diamenty Warszawa 1:0. Jedną bramkę meczu finałowym na wagę złota zdobyła Aleksandra Figura. Diamenty Warszawa mogą mówić po pechu, gdyż drugi rok z rzędu przegrały w meczu finałowym U17.

Na podium trzeci rok z rzędu w tej kategorii wiekowej stanął również Rekord Bielsko-Biała po wygranej w meczu o 3. miejsce 4:1 z Pogonią Tczew. Były dwunaste w historii mistrzostwa w tej kategorii wiekowej (wcześniejsze mistrzostwa de facto były rozgrywane jako U16).

Najlepszą zawodniczką trzydniowych mistrzostw została wybrana Lena Figura z mistrzowskiej Tęczy. Jej zespołowa koleżanka Kinga Rabinek została najlepszą bramkarką. Najwięcej bramek w całym turnieju zdobyła natomiast Maja Zielińska z Diamentów Warszawa.

Młodzieżowe Mistrzostwa Polski U-17 były drugim futsalowym turniejem w tym sezonie. W grudniu w Głogówku odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w kategorii U19, które wygrał AZS UAM Poznań. Przed nami jeszcze marcowe finały w kategorii wiekowej U15, które zorganizuje Astoria Szczerców.

MMP U17
1. Tęcza Bydgoszcz
2. Diamenty Warszawa
3. Rekord Bielsko-Biała
4. Tęcza Bydgoszcz
5-8. Sparta Miejska Górka, Czarni Sosnowiec, UKS SMS Łódź, FSA Kraków
9-12. Iskra Tarnów, UKS 3 Staszkówka Jelna, Diamonds Academy Warszawa, Targowianka Targowisko
13-16. AS Stomil Olsztyn, Wierzbowianka Wierzbno, Astoria Szczerców, TS ROW Rybnik