Zerwane więzadło u reprezentantki z Bundesligi

Tanja Pawollek zerwała więzadło krzyżowe w kolanie. Reprezentantkę Polki czeka dłuższa przerwa od gry.

Trwa faza grupowa rozgrywek UEFA Women's Champions League. Szesnaście zespołów podzielonych na cztery czterozespołowe grupy rywalizuje o wejście do fazy play-off, którą będzie 1/8 finału. Jednym z uczestników tego poziomu Ligi Mistrzyń jest Eintracht Frankfurt. Ostatni mecz dla Eintrachtu był niezwykle pechowy...

W meczu 5. kolejki fazy grupowej Eintracht Frankfurt przegrał na wyjeździe z FC Barceloną 0:2 i tym samym stracił szansę na wyjście z grupy. Ponadto w tym spotkaniu boisko na noszach opuściła Tanja Pawollek, reprezentantka Polski z kadry selekcjonerki Niny Patalon. Jak się okazało, Pawollek zerwała więzadło krzyżowe przednie w prawym kolanie.

Teraz 25-letnią pomocniczkę będącą kapitanem Frankfurtu czeka kilkumiesięczna przerwa w grze. Dla Pawollek nie jest to jej pierwsza tak poważna kontuzja w karierze. W połowie 2021 roku także zerwała więzadła krzyżowe w kolanie, lecz wówczas w lewej nodze.

Tanja Pawollek urodziła się w Niemczech. Jej rodzice ją Polakami. Grała w młodzieżowych reprezentacjach Niemiec w latach 2013-2019 zaczynając w kadrze U15 i kończąc w reprezentacji U20. Była z młodzieżową kadrą Niemiec uczestniczką Mistrzostw Europy oraz dwukrotnie młodzieżowych Mistrzostw Świata. W czerwcu 2022 roku zadebiutowała w biało-czerwonych barwach.