Zorza Pęgów w 1/8 finału Pucharu Polski

Po serii rzutów karnych Zorza Pęgów pokonała w dokończonym meczu Sportis Bydgoszcz i awansowała dalej w Pucharze Polski.

Ostatnim zespołem, który dołączył do grona uczestników 1/8 finału Pucharu Polski jest Zorza Pęgów. Zawodniczki z Dolnego Śląska wygrały w sobotę na wyjeździe z pierwszoligowym ROBS GROUP Sportis Bydgoszcz i awansowały do dalszego etapu rozgrywek o krajowych puchar.

Sobotni mecz w Bydgoszczy był bardzo nietypowy. Rozpoczął się bowiem w 100. minucie meczu i do rozegrania było raptem dwadzieścia minut. To wszytko dlatego, że jesienny mecz rozgrywany w Trzebnicy został przerwany właśnie w setnej minucie ze względu na zapadające ciemności przy wyniku 1:1 w dogrywce.

W Bydgoszczy rozegrano dwadzieścia minut. Nie przyniosły one goli. Do wyłonienia zwycięzcy rywalizacji konieczna była seria rzutów karnych. Jedenastki lepiej wykonywały bardziej doświadczone zawodniczki Zorzy wygrywając 3:1.

W 1/8 finału Pucharu Polski rywalem Zorzy Pęgów będzie inny pierwszoligowy zespół - Resovia Rzeszów. Gospodarzem spotkania będzie Zorza. Ta seria gier zaplanowana została na weekend 17/18 lutego.

Zorza Pęgów występuje w rozgrywkach o Puchar Polski jako "drużyna środowiskowa". W swoim składzie ma wiele byłych czołowych polskich piłkarek takich jak choćby Patrycja Pożerska, Justyna Nazarczyk, Natasza Górnicka czy bramkarka Andżelika Dąbek.