Austria dwukrotnie pokonana przez siedemnastki

Na trzy tygodnie przed turniejem eliminacyjnym Polska U17 pokonała w towarzyskim dwumeczu Austrię 3:0 i 1:0.

W dobrych nastrojach z Belek w Turcji wraca reprezentacja Polski U17. Nasza młodzieżówka podczas zgrupowania w Turcji rozegrała towarzyski dwumecz z Austrią. Dwa zwycięstwa Polek mogą napawać optymizmem przed marcowymi meczami ostatniej rundy eliminacji do tegorocznych Mistrzostw Europy do lat siedemnastu.

Podopieczne selekcjonera Marcina Kasprowicza w pierwszym meczu pokonały Austriaczki 3:0. Gole zdobywały Oliwia Związek, Kinga Wyrwas i Anna Skrzypczyk. W rewanżu przeciwniczki były na dobrej drodze, aby wyjść na prowadzenie, lecz w 7. minucie Julia Woźniak wybroniła rzut karny. Chwilę później bo w 11. minucie spotkania Martyna Barczak zdobyła jedynego gola w meczu uderzając bezpośrednio z rzutu wolnego. Jej gol dał zwycięstwo 1:0.

Zarówno dla Polski, jak i Austrii obóz w Turcji i towarzyski dwumecz był ostatnim elementem przygotowań do nadchodzącej II rundy eliminacji ME U17. W dniach 13-19 marca biało-czerwone na boiskach w Wielkopolsce będą rywalizować z Macedonią Północną, Szkocją i Danią o jedyne miejsce premiowane awansem do tegorocznych Mistrzostw Europy. Polki swoje marcowe mecze rozegrają w Plewiskach i Swarzędzu.

Dwumecz Polska - Austria rozegrany przez siedemnastki nie był jedynym akcentem rywalizacji z Austrią. Jeszcze 27 lutego nasza kadra U19 zmierzy się z Austrią w ramach towarzyskiego turnieju w Portugalii.