Nowe trenerki

 W Białej Podlaskiej zakończył kurs trenerski UEFA B, który był dedykowany dla trenerek pracujących w piłce kobiecej.

Ostatnio zakończył się kurs trenerski UEFA B realizowany w ramach programu UEFA pod tytułem „Coach Development Project For Women”. W ramach bezpłatnego kursu realizowanego Szkole Trenerów PZPN w Białej Podlaskiej przeszkolono trenerki, które w przyszłości mogą zaliczać się do naszej krajowej czołówki myśli szkoleniowej w piłkarstwie kobiecym.

Licencja UEFA B uprawnia je do prowadzenia męskich zespołów do poziomu klasy okręgowej natomiast w piłce kobiet upoważnia do prowadzenia zespołów do poziomu I ligi kobiet włącznie. Wyżej od licencji UEFA B jest tylko UEFA A wymagana m.in w Ekstralidze kobiet oraz najbardziej elitarna - UEFA PRO.

Kurs w Białej Podlaskiej rozpoczął się w końcówce mają a zakończył egzaminami w lutym. Podczas kilku miesięcy szkolenia trenerki miały zajęcia ze szkoleniowcami, którzy w ostatnich latach wygrali Ekstraligę - Karoliną Koch, Markiem Chojnackim czy Piotrem Mazurkiewiczem. Nie brakowało także wykładów z udziałem przedstawicieli żeńskich kadr narodowych.

Dyplomy UEFA B po lutowej sesji egzaminacyjnej w Białej Podlaskiej zdobyły: Paulina Stachurska, Paulina Fiałek, Kamila Trojan, Magda Kołacz, Edyta Harasimczuk, Natalia Dominiczak, Klaudia Gniadek, Anna Płaszczyk, Jessica Ludwiczak, Klaudia Kowalska, Malwina Ciesielska, Aleksandra Marciszewska, Maria Wyrzykowska, Dominika Dereń, Klaudia Łasicka.