Trzy zwycięstwa U19 w Portugalii

Węgry, Portugalia i Austria pokonane. Reprezentacja Polski U19 wygrała towarzyski turniej rozegrany w Portugalii.

Bardzo dobry wynik osiągnęła reprezentacja Polski U19. Podopieczne selekcjoner Katarzyny Barlewicz w drugiej połowie lutego były w Portugalii gdzie wzięły udział w towarzyskim turnieju z udziałem czterech reprezentacji przygotowujących się do wiosennych meczów drugiej rundy eliminacji tegorocznych Mistrzostw Europy U19.

W pierwszym meczu nasza kadra pokonała Węgry 3:0. Jeszcze więcej bramek padło z kolei w meczu z gospodyniami zmagań. W meczu z Portugalią nasza kadra objęła najpierw prowadzenie, później tracą dwa gole straciła przewagę, a finalnie po golu z 89. minuty udało się zwyciężyć 3:2. Ostatni mecz turnieju to z kolei zwycięstwo z Austrią 1:0. Ten skromny wynik cieszy jednak podwójnie, bo jesienią Polki w ramach eliminacji ME U19 przegrały z Austrią 1:2. Drugie miejsce w turnieju zajęła Portugalia, trzecie Austria, a Węgry czwarte wracając do domu bez żadnego korzystnego wyniku w turnieju.

Turniej w Portugalii był ważnym elementem przygotowań do kwietniowych meczów drugiej i zarazem ostatniej rundy eliminacji młodzieżowego EURO. W dniach 3-9 kwietnia biało-czerwone zagrają w Bośni i Hercegowinie trzy mecze - kolejno z Finlandią, Holandią oraz Bośnią i Hercegowiną. Najlepszy zespół z grupy awansuje do grona ośmiu finalistów ME U19.