Triumf Hiszpanii w Lidze Narodów!

Reprezentacja Hiszpanii wygrała rozgrywaną po raz pierwszy kobiecą Ligę Narodów. Gole strzelały piłkarki FC Barcelony.

Niemalże 33-tysiące widzów obejrzało z wysokości trybun w Sewilli finał kobiecej Ligi Narodów. W meczu finałowym Hiszpania grająca u siebie pokonała Francję 2:0, a gole strzelały zawodniczki najmocniejszego obecnie klubu kobiecego w Europie - FC Barcelony, triumfatora ostatniej edycji Ligi Mistrzyń. Na listę strzelczyń w meczu finałowym wpisały się Aitana Bonmatí w 32. minucie spotkania oraz Mariona Caldentey w 53. minucie.

Finałem w Sewilli zakończyła się pierwsza edycja rozgrywek UEFA Women's Nations League, która weszła do kobiecego futbolu z piłki męskiej. Zakończona właśnie edycja Ligi Narodów była kwalifikacjami do tegorocznych Igrzysk Olimpijskich, które odbędą się we Francji oraz preeliminacjami do Mistrzostw Europy 2025. Awans do Letnich Igrzysk Olimpijskich oprócz Francji, która będzie ich gospodarzem a w Lidze Narodów zajęła drugie miejsce uzyskała jeszcze oczywiście Hiszpania jako triumfator rozgrywek oraz Niemcy, którzy w mecz o 3. miejsce pokonały Holandię 2:0.

Polska w rozgrywkach odbywających się w 2023 roku w fazie grupowej Ligi Narodów nie grała bezpośrednio o medale gdyż znalazła się w Dywizji B, a tylko Dywizja A czyli szesnaście najlepszych reprezentacji kontynentu liczyło się w grze o play-off. Polki pod wodzą trenerki Niny Patalon wygrały swoją grupę w której rywalizowały z Serbią, Ukrainą i Grecją. Dzięki temu Polki będą miały miejsce w Dywizji A na kwalifikacje Mistrzostw Europy 2025. Kolejna edycja Ligi Narodów planowana jest na sezon 2025–2026.