Stokłosa i Wesołowska sędziowały rywalkom Polek

Rozgrywany ostatnio na boiskach w Wielkopolsce turniej II rundy eliminacji Mistrzostw Europy U17 zakończył się sukcesem polskiej reprezentacji. Kadra trenera Marcina Kasprowicza wywalczyła czwarty raz w historii oraz drugi raz z rzędu awans do finałów młodzieżowego EURO. Oprócz Polski w turnieju brała udział także Dania, Szkocja i Macedonia Północna. Mecze były rozgrywane w Swarzędzu, Śremie, Plewiskach i we Wrześni.

Sędziami turnieju były sędzie z Francji, Chorwacji oraz Cypru. Ponadto w turniej zaangażowane były także przedstawicielki polskiego grona sędziowskiego, które brały w udział w meczach w których nie grały biało-czerwone. Nicola Stokłosa jako sędzia asystentka wzięła udział w trzech spotkaniach, a Anna Wesołowska również w trzech meczach turnieju pełniła funkcję sędzi technicznej.

26-letnia Nicola Stokłosa reprezentuje Kolegium Sędziów w Opolu. W 2018 roku zadebiutowała jako sędzia asystentka w I lidze, a rok później w Ekstralidze. Podczas 2023 roku brała udział w programie CORE dla sędzi-kobiet. Z kolei również 26-letnia Anna Wesołowska to sędzia główna z kobiecej Ekstraligi gdzie sędziuje czwarty sezon. Wcześniej po boiskach najwyższej klasy rozgrywkowej biegała jako piłkarka.


Znalezione obrazy dla zapytania fb logo zdjęcie - Piotr Cichowski Photography