Po mistrzostwo. Mecz na szczycie Ekstraligi

To będzie prawdziwe starcie na szczycie Ekstraligi. W 15. kolejce dojdzie do spotkania GKS Katowice - Pogoń Szczecin, które w ostatecznym rozrachunku może zadecydować o losach mistrzostwa Polski. Jeśli Pogoń wygra będzie na prostej drodze po zdobycie pierwszego w swojej historii złotego medalu. Z kolei jest GKS zwycięży to walka o złoto nabierze większego kolorytu. Remis będzie natomiast najbardziej korzystnym wynikiem dla szczecinianek.

Obecnie liderem jest Pogoń mająca na swoim koncie 35 punktów. Broniący mistrzostwa zdobytego w zeszłym sezonie GKS Katowice ma na swoim koncie 32 punkty. Do Pogoni traci trzy punkty, a nad trzecim miejscem w lidze zajmowanym aktualnie przez UKS SMS Łódź ma przewagę ośmiu oczek. Od dawna było już wiadomo, że mistrzostwo na koniec sezonu będą świętować w Katowicach albo w Szczecinie. Pogoń w ostatniej kolejce przegrała pierwszy mecz w lidze - uległa u siebie Śląskowi Wrocław 1:2.

W październiku szczecinianki pokonały u siebie GKS Katowice 1:0 po golu Marianny Litwiniec. Miesiąc później GKS zrewanżował się Pogoni w 1/16 Pucharu Polski pokonując ją u siebie 4:1.

Spotkanie GKS Katowice - Pogoń Szczecin odbędzie się w sobotę o godzinie 12:15 na stadionie przy ulicy Bukowej. Mecz będzie transmitowany w TVP Sport.