Po ciąży wraca Kasandra Rybaczuk

W czeskim Baniku Ostrava zagra Kasandra Rybaczuk. Wraca do piłki po przerwie macierzyńskiej. Ostatnio grała w Katowicach.

Grający w czeskim odpowiedniku naszej Ekstraligi kobiet Baník Ostrava zaprezentował swoją nową zawodniczkę. Jest nią Kasandra Rybaczuk znana bardziej pod swoim panieńskim nazwiskiem Parczewska. Pomocniczka tym samym wraca do czynnego futbolu po niespełna półtorarocznej przerwie macierzyńskiej.

W latach 2019-2023 była związana z GKS Katowice. Swój ostatni mecz rozegrała w listopadzie 2022 roku. Wcześniej na szczeblu Ekstraligi występowała przez dwa sezony w UKS SMS Łódź oraz przez trzy w Górniku Łęczna. Jest wychowanką Piłkarskie Nadzieje Motor Lublin. Ma na swoim koncie występy we wszystkich kategoriach wiekowych reprezentacji Polski.

Od półtora roku trenerem Banika z oddalonej o dwadzieścia kilometrów od granicy polsko-czeskiej Ostrawy jest Witold Zając, który w 2014 roku wywalczył awans z 1. FC AZS AWF Katowice do Ekstraligi, a w 2018 powtórzył sukces z GKS Katowice. Baník to zespół z dołu tabeli ligi czeskiej.

W lidze czeskiej gra osiem zespołów. Choć nie ma ona opinii silnej europejskiej ligi to Czeszki mogą pochwalić się aż trzema przysługującymi im miejscami w rozgrywkach Ligi Mistrzyń UEFA. Slavia Praga jako mistrz kraju, Sparta Praga jako wicemistrz oraz FC Slovácko będące brązowym medalistą reprezentowało Czechy w obecnym sezonie UEFA Women's Champions League.