Nasza grupa na EURO U17 w Szwecji

Hiszpania, Belgia i Portugalia. Reprezentacja U17 poznała skład swojej grupy na turniej finałowy Mistrzostw Europy.


Rozlosowano podział na grupy turnieju finałowego Mistrzostw Europy U17. Losowanie odbyło się Lund w Szwecji, która będzie gospodarzem majowego turnieju EURO U17. Osobiście uczestniczył w nim Marcin Kasprowicz, selekcjoner naszej kadry.

Polska trafiła do grupy B w której oprócz biało-czerwonych zagrają także Belgia (6 maja, Klostergården), Hiszpania (9 maja, Klostergården) oraz Portugalia (12 maja, Malmö). Drugą grupę tworzy Szwecja, Norwegia i Francja. Dla naszej kadry losowanie było w miarę dobre. Przy dobrej postawie w meczach z Belgią i Portugalią nasza kadra ma szansę na awans do półfinałów.

Mecze fazy grupowej rozgrywane będą w dniach 6, 9 i 12 maja. Po dwa najlepsze zespoły z grup awansują do półfinałów, a pozostałe cztery drużyny wrócą do swoich krajów. Półfinały zaplanowano na 12 maja, a finał rozegrany zostanie 18 maja w Malmö.

Reprezentacja Polski czwarty raz w historii oraz drugi raz z rzędu zagra w turnieju finałowym ME U17. W 2013 roku Polki w debiucie zdobyły pamiętne mistrzostwo Europy. Wówczas w turnieju finałowym grały 4 zespoły. W 2018 i 2023 roku nasze reprezentantki już w turnieju z udziałem ośmiu reprezentacji nie zdołały wyjść z grupy.

W drodze do turnieju finałowego podopieczne selekcjonera Kasprowicza były bezlistne dla rywalek. Jesienią w eliminacjach naszą wyższość musiała uznać Islandia (4:0), Norwegia (3:0), Irlandia (6:1), a wiosną Macedonia Północna (9:0), Szkocja (5:1) i Dania (3:0). Oba turnieje eliminacyjne odbyły się w Polsce.

Mistrzostwa Europy juniorek U17 i U19 odbywają się w przeciwieństwie do turniejów seniorek co rok. Rok temu złoto siedemnastek zdobyła Francja pokonując w finale Hiszpanię.