Świąteczna przerwa na szczeblu centralnym

W rozgrywkach szczebla centralnego trwa przerwa świąteczna. Jedne ligi wrócą do gry za tydzień, inne za dwa tygodnie.


Ostatni weekend marca, w który wypadają święta Wielkanocne jest wolny od wszelkich rozgrywek piłki nożnej kobiet w Polsce. W tym czasie pauzuje najwyższa klasa rozgrywkowa żeńskiego futbolu w naszym kraju - Ekstraliga. Wolne ma również I liga, II liga, futsalowa Ekstraliga, a także Centralne Ligi Juniorek U16 i U18. W święta nie grają również ligi wojewódzkie, które już rozpoczęły rundę wiosenną (choć większość z nich wiosenne granie dopiero rozpocznie). Piłkarki mają czas dla siebie i swoich rodzin.

O ile choćby w przypadku Centralnych Ligach Juniorek przerwa jest jak najbardziej zrozumiała to można się zastanawiać skąd wynika przerwa w terminarzu Ekstraligi. Większość najwyższych klas rozgrywkowych zagranicznych lig rozgrywa swoje mecze - np. Anglia, Belgia, Czechy, Dania, Francja, Hiszpania, Holandia, Szwajcaria, Węgry czy Włochy. Inne kraje rozgrywają zaś w tym terminie mecze krajowego pucharu - np. Niemcy, Austria czy Szwecja.

Następny weekend w Ekstralidze oraz I ligi również będzie wolny, ale tym razem ze względu na mecze reprezentacji narodowych. W tym czasie reprezentacja Polski będzie rozgrywała swoje mecze z Islandią i Austria o punkty kwalifikacyjne do Mistrzostw Europy zaś reprezentacja Polski U19 w Bośni i Hercegowinie rozegra turniej kwalifikacyjny  do młodzieżowego EURO i będzie starać się o powtórzenie sukcesu kadry U17, która niedawno awansowała do młodzieżowych finałów ME.

Na szczeblu centralnym Ekstraliga, I liga oraz CLJ U18 swoje regularne rozgrywki wznowią w weekend 13/14 kwietnia. Tydzień wcześniej do gry wróci natomiast II liga, CLJ U16, a także futsalowa Ekstraliga.

wznowienie rozgrywek
Ekstraliga - 13/14 kwietnia
I liga - 13/14 kwietnia
II liga - 6/7 kwietnia

CLJ U16 - 6/7 kwietnia
CLJ U18 - 13/14 kwietnia

Ekstraliga futalu - 6/7 kwietnia