Cztery kolejki do końca Ekstraligi futsalu

Do końca sezonu w futsalowej Ekstralidze pozostały już tylko cztery kolejki. Bielsko-Biała na drodze do obrony mistrzostwa.


Z końcem kwietnia zakończy się sezon w Ekstralidze futsalu. Do końca rozgrywek pozostały już tylko cztery kolejki. Ze względu na zaległe spotkania oraz nieparzystą liczbę drużyn w lidze niektóre drużyny w ostatnim miesiącu trwania rozgrywek rozegrają po pięć spotkań, a inne tylko trzy razy będą wychodzić na parkiet. Przed nami cztery kolejki zaplanowane na każdy z kwietniowych weekendów oraz zaległy mecz Nowy Świt Górzno - Wierzbowianka Wierzbno, który ma odbyć się 16 kwietnia.

[ Tabela Ekstraliga futsalu ]

Niepokonanym liderem futsalowej Ekstraligi jest broniący mistrzostwa Rekord Bielsko-Biała. Na chwilę obecną broniące złota Rekordzistki mają osiem punktów przewagi nad Nowym Świtem Górzno, lecz ekipa z województwa kujawsko-pomorskiego ma do rozegrania zaległy mecz z Wierzbnem, który zapewne wygra oraz rozegra o jeden mecz więcej od liderek z Bielsko-Białej gdyż swoją pauzę już odbyła, a Rekord pauzować będzie w ostatniej serii spotkań. Nie zmienia to jednak fakt, że Rekord jest na dobrej drodze, aby obronić mistrzostwo. W końcówce sezonu mistrzynie muszą jednak zachować czujność, bo ich ewentualne potknięcie może wykorzystać Górzno całkowicie zmieniając układ sił w polskim futsalu.

Wielu kandydatów jest do miejsca na podium a właściwie to do brązowego medalu, bo należy zakładać ze pierwsze dwa miejsca zajmą w dowolnej kolejności Rekord Bielsko-Biała i Nowy Świt Górzno. O brązowy medal korespondencyjnie walczą miedzy sobą Słomniczanka Słomniki, TS ROW Rybnik, AZS UW Warszawa i UJ Kraków. Słomniczanka niezależnie jakim składem grała to pięć ostatnich sezonów kończyła na podium ze srebrem bądź brązem. Teraz na pewno będzie chciała podtrzymać swoją medalową passę. AZS UW Warszawa, choć od lat jest stałym uczestnikiem ligi futsalu jeszcze nigdy nie zdobył medalu. Jagiellonki z Krakowa kiedy cztery lata temu dokonały rozdziału futsalu od trawy znacznie pogorszyły swoje futsalowe wyniki. Brąz poniekąd może im pomóc wrócić do czołówki.

Cztery ostatnie kolejki wyłonią także jednego spadkowicza, choć jak wiadomo ze spadkami z Ekstraligi futsalu bywa różnie przez ewentualne wycofania się innych drużyn z ligi bądź tych, które uzyskały awans a go nie przyjęły. Zgodnie z zasadami z ligi spadnie jedna drużyna, bo wcześniej AZS UMW High Heels Olsztyn wycofał się z rozgrywek, przez co w lidze bierze udział w tym sezonie 11 zamiast dwunastu ekip. Najbardziej zagrożone zespoły to Wierzbowianka Wierzbno i AZS AWF Warszawa mające wspólnie po siedem punktów. Trzy punkty więcej od nich ma Rolnik Głogówek.

Zanim zakończy się sezon w lidze poznamy jeszcze dwóch beniaminków ligi, którzy zagrają w niej w nowym sezonie. Beniaminków wyłonią dwumecze barażowe. Targowianka Targowiska zagra o awans z AZS UJD Częstochowa zaś Chemik Bydgoszcz rywalizować będzie z AZS UMW High Heels Olsztyn. Baraże odbędą się w terminach 6/7 kwietnia oraz rewanże 13/14 kwietnia.

mecz zaległy
Nowy Świt Górzno - Wierzbowianka Wierzbno (16 kwietnia, godz. 18:00)

19. kolejka - 6/7 kwietnia
Rolnik Głogówek - Nowy Świt Górzno (6 kwietnia, godz. 14:00)
Wierzbowianka Wierzbno - UJ Kraków (6 kwietnia, godz. 18:00)
Rekord Bielsko-Biała - AZS UAM Poznań (6 kwietnia, godz. 18:00)
Wanda Kraków - AZS AWF Warszawa (7 kwietnia, godz. 16:00)
AZS UW Warszawa - TS ROW Rybnik (7 kwietnia, godz. 18:00)
pauza - Słomniczanka Słomniki

20. kolejka - 13/14 kwietnia
Nowy Świt Górzno - Słomniczanka Słomniki (13 kwietnia, godz. 17:00)
UJ Kraków - Rolnik Głogówek (13 kwietnia, godz. 19:00)
AZS AWF Warszawa - AZS UW Warszawa (13 kwietnia, godz. 20:00)
AZS UAM Poznań - Wierzbowianka Wierzbno (14 kwietnia, godz. 16:00)
Rekord Bielsko-Biała - TS ROW Rybnik (14 kwietnia, godz. 18:00)
pauza - Wanda Kraków

21. kolejka - 20/21 kwietnia
Słomniczanka Słomniki - UJ Kraków
Rolnik Głogówek - Wierzbowianka Wierzbno
Wanda Kraków - Nowy Świt Górzno
Rekord Bielsko-Biała - AZS AWF Warszawa (21 kwietnia, godz. 15:00)
TS ROW Rybnik - AZS UAM Poznań (21 kwietnia, godz. 16:00)
pauza - AZS UW Warszawa

22. kolejka - 28 kwietnia
AZS UAM Poznań - Rolnik Głogówek (28 kwietnia, godz. 18:00)
Wierzbowianka Wierzbno - Słomniczanka Słomniki (28 kwietnia, godz. 18:00)
AZS AWF Warszawa - TS ROW Rybnik (28 kwietnia, godz. 18:00)
Nowy Świt Górzno - AZS UW Warszawa (28 kwietnia, godz. 18:00)
UJ Kraków - Wanda Kraków (28 kwietnia, godz. 18:00)
pauza - Rekord Bielsko-Biała


Znalezione obrazy dla zapytania fb logo zdjęcie - RaJu photography