Ewa Pajor w Manchesterze United?

Kapitanka reprezentacji jest na celowniku wicemistrzyń Anglii. To może być rekordowy transfer w historii Bundesligi.


Jak informują niemieckie media Ewa Pajor po tym sezonie najprawdopodobniej opuści VfL Wolfsburg. Reprezentantka Polski z niemieckim medalistą ma ważny kontrakt do końca przyszłego sezonu. Niemiecki "Aller-Zeitung" donosi, że Wolfsburg będzie chciał zarobić na sprzedaniu jej, zanim sama odejdzie. Dlatego też w grze są bardzo duże, a nawet i być może rekordowe pieniądze. Potencjalne odejście Pajor z Wolfsburgu już opisuje się jako rekordowy transfer w historii żeńskiej Bundesligi.

Bramkostrzelną napastniczką zainteresowany jest Manchester United. Klauzula sprzedaży w kontrakcie Pajor wynosi 500 tysięcy euro i właśnie tyle angielski klub miałby zapłacić za najlepszą polską piłkarkę. Jeśli tak by się stało byłyby to nowy rekordowy transfer w Niemczech. W lutym tego roku 22-letnia Lena Oberdorf została sprzedana z VfL do Bayernu Monachium za 400 000 euro co było wówczas finansowym rekordem. Przejście Oberdorf do Bayernu to kolejny znak, że Bayern rozwija się w szybkim tempie i w tyle zostawia "Wilczyce", które coraz więcej tracą zarówno w Niemczech, jak i w Europie.

Niespełna 28-letnia Ewa Pajor w VfL Wolfsburg rozgrywa swój dziewiąty sezon. W tym czasie pięciokrotnie zdobyła mistrzostwo Niemiec. Na poziomie Bundesligi wystąpiła w 117 meczach w których zdobyła 87 goli. W 2019 roku została królową strzelczyń ligi niemieckiej, a aktualnie jest liderką klasyfikacji. Rok temu jej klub stracił mistrzostwo na rzecz Bayernu Monachium i wszystko wskazuje na to, że w tym sezonie go nie odzyska. Blamażem zakończył się udział VfL w obecnej edycji Ligi Mistrzyń. Wicemistrzynie Niemiec odpadły z gry już po pierwszym starciu - przegrały dwumecz o wejście do fazy grupowej z francuskim Paris FC.

Manchester United z którym jest łączona kapitan reprezentacji Polski to aktualny wicemistrz Anglii. Wcześniejsze trzy sezony kończył natomiast na czwartym miejscu w Women's Super League. Kobieca piłka w Anglii w ostatnich latach niezwykle mocno się rozwinęła pod każdym względem - sportowym, finansowym i wizerunkowym. W poprzednim sezonie ligę wygrała Chelsea, drugi był Manchester United. Kolejne dalsze miejsca zajęły pozostałe żeńskie sekcje piłkarskie znanych z męskiej piłki klubów - Arsenal, Manchester City, Aston Villa, Everton, Liverpool czy West Ham United.