Japonia, Brazylia, Zambia

Reprezentacja U17 poznała swoje rywalki na fazę grupową Mistrzostw Świata, które jesienią odbędą się na Dominikanie.


W Santo Domingo stolicy Dominikany odbyło się losowanie składów grup fazy grupowej FIFA U-17 Women's World Cup. Mistrzostwa Świata w których po raz pierwszy zagra reprezentacja Polski odbędą się w terminie 16 października - 3 listopada właśnie na dalekiej Dominikanie.

Udział w Mundialu do lat 17 weźmie szesnaście reprezentacji narodowych. Europę będą reprezentować wszyscy trzej medaliści ostatnich Mistrzostw Europy. Będą to odpowiednio mistrz naszego kontynentu Hiszpania, Anglia oraz Polska, która w maju wywalczyła brązowy medal na mistrzostwach rozegranych w Szwecji.

Polska w drodze losowania trafiła do grupy D. Swój udział w Mistrzostwach Świata kadra selekcjonera Marcina Kasprowicza rozpocznie od meczu z Japonią (17 października). Następnie zmierzy się z Zambią (20 października) oraz w ostatnim meczu fazy grupowej z Brazylią (23 października). Po dwa najlepsze zespoły z każdej grupy awansują do ćwierćfinałów.

Nasza kadra będzie jednym z czterech debiutantów na FIFA U-17 Women's World Cup. Tak samo, jak dla Polek ten turniej będzie debiutem także dla Kenii, Ekwadoru oraz Dominikany. Natomiast Japonia z którą jesteśmy w grupie grała na każdym Mundialu U17 począwszy od powstania tego turnieju w 2008 roku. Brazylia w tym czasie opuściła tylko jeden turniej.

FIFA U-17 Women's World Cup
Grupa A: Dominikana, Ekwador, Nowa Zelandia, Nigeria
Grupa B: Hiszpania, USA, Korea Południowa, Kolumbia
Grupa C: Korea Północna, Meksyk, Kenia, Anglia
Grupa D: Japonia, Polska, Brazylia, Zambia

Aktualnym Mistrzem Świata U17 są Hiszpanki, które triumfowały na dwóch poprzednich Mundialach - w 2022 roku w Indiach oraz w 2018 roku w Urugwaju.