Hiszpania trzeci raz z rzędu Mistrzem Europy U19

Po dogrywce Hiszpanki wygrały w finale młodzieżowego EURO U19 z Holandią i obroniły złoty medal.

Od 14 do 27 lipca na Litwie rozgrywane były Mistrzostwa Europy U19. W finałach UEFA Women's Under-19 Championship zagrało osiem reprezentacji. Byli to Litwa jako gospodarz oraz Hiszpania, Irlandia, Anglia, Francja, Szwecja, Holandia i Niemcy.

Mistrzostwo Europy U19 zdobyła Hiszpania, która w meczu finałowym pokonała Niemki. Do rozstrzygnięcia wyniku finału potrzebna była dogrywka, gdyż w regulaminowym czasie gry był remis 1:1. Hiszpanki gola na wagę złota zdobyły w samej końcówce - w 118. minucie autorką trafienia była Intza Eguiguren.

Dla reprezentacji Hiszpanii U19 to trzeci z rzędu triumf w mistrzostwach europy juniorek starszych. Co więcej Hiszpanki od 2014 roku grały w każdym meczu finałowym ME U17 z czego pięciokrotnie wygrywały mistrzostwa. W tym roku Hiszpania osiągnęła podwójny sukces - zdobyła ME U17 oraz ME U19.

Reprezentacji Polski U19 prowadzonej przez selekcjoner Katarzynę Barlewicz niestety nie udało się zakwalifikować do grona ośmiu finalistów tegorocznych mistrzostw. Polki w decydującym turnieju eliminacyjnym przegrały z Holandią, która awansowała z naszej grupy do turnieju finałowego.

Udział w finałach U19 na Litwie brały sędzie Michalina Diakow oraz Julia Bukarowicz, które sędziowały między innymi półfinał.

W 2025 roku gospodarzem Mistrzostw Europy U19 będzie po raz pierwszy w historii Polska. Nasza kadra dzięki temu, że będziemy gospodarzem turnieju ma zagwarantowany udział w ośmiozespołowym gronie finalistów. Turniej odbędzie się następnego lata na Podkarpaciu.