Pierwsze transfery KKP Bydgoszcz

Niedawno informowaliśmy o wypożyczeniu bramkarki KKP Bydgoszcz Agnieszki Gizler do Medyka Konin. To nie koniec ruchów transferowych klubu z ul. Słowiańskiej. Nowymi zawodniczkami KKP w ostatnim czasie zostały Dorota Krychowiak, Agata Kutnik i Anna Palińska.

Pierwsza z wymienionych - 16-letnia Dorota Krychowiak jest pomocniczką. Ostatnio broniła barw Lidera Włocławek. Z pozyskaniem Doroty wiążemy ogromne nadzieje, bowiem wiemy, że drzemie w niej naprawdę duży potencjał. Swoje umiejętności Krychowiak zaprezentowała podczas czerwcowego sparingu, w którym testowane były zawodniczki przymierzane do gry w naszej drużynie. Dorota pozostawiła po sobie tak dobre wrażenie, że szkoleniowcy nie mieli wątpliwości, iż warto na nią postawić. Tym bardziej, że właśnie na boku pomocy najbardziej potrzebowaliśmy wzmocnienia - mówią w klubie o swojej nowej zawodniczce.

Z kolei Agata Kutnik (23 lata) wraca do KKP po 2,5 letniej przewie spowodowanej wyjazdem na studia do Gdańska. Agata ma w tej chwili pewne zaległości treningowe, jednak po przepracowaniu z zespołem okresu przygotowawczego powinno być znacznie lepiej i wierzymy, że ta uniwersalna zawodniczka będzie silnym punktem bydgoskiej jedenastki - przedstawia zawodniczkę rzecznik KKP Maciej Pietrzyk. Kutnik może występować zarówno w linii pomocy, jak i w ataku.

Trzecia z nowych zawodniczek klubu ze Wzgórza Wolności - Anna Palińska trafiła do drużyny z polecenia Macieja Grzybowskiego z Rypina. Pod koniec czerwca przeszła testy sprawnościowe pod okiem szkoleniowców KKP, którzy uznali, iż warto dać 16-latce szansę. Jeżeli będzie się rozwijać w takim tempie jak dotąd, to niewykluczone, że już wkrótce zostanie wiodącą postacią naszej drużyny - zapowiadają  w klubie.

Wszystko wskazuje na to, że to nie koniec wzmocnień. Działacze w dalszym ciągu prowadzą negocjacje z kilkoma piłkarkami i być może jedna, bądź dwie dołączą jeszcze do drużyny Sławomira Malickiego. W kręgu zainteresowań znajduje się m.in. wielokrotna młodzieżowa reprezentantka Polski. O