Podgórze lepsze na hali

W zaległym spotkaniu kobiecej ligi futsalu w derbach Krakowa lepsze okazało się Podgórze.

I liga futsalu, 12.01.2008 r. Zielonki (pod Krakowem)
Podgórze Kraków - Bronowianka Kraków 6:2 (3:1)
Bramki: Kubisiak 4, Darda 31, 40+2 (k), Doroż 40+7, Żak 13, Łukawska 8 - Matuszczyk 1, 25

Podgórze: Ożgo - Skrzypczak, Kubisiak, Sekuła, Syta, Doroż, Darda, Żak, Sołtysińska, Nechajewicz, Łukawska
Bronowianka: Tokarz - Wójcik, Pilch, Kasprzycka, Gibalska, Kuśmierczyk, Matuszczyk, Helizanowicz, Półtorak, Podżus, K. Gruszka

Halowe derby Krakówa wspaniale rozpoczęły się dla drużyny Bronowianki. Już w pierwszej ofensywnej akcji sama przed Kają Ożgo znalazła się Ramona Matuszczyk i zdobyła prowadzenie. Z czasem do głosu zaczęły dochodzić rywalki i chwilę poźniej wyrównały za sprawą Joanny Kubisiak. Po 10 minutach gry błąd przy wyprowadzaniu piłki popełniły zawodniczki Bronowianki i Aleksandra Łukawska zdobyła bramkę na 2:1. Bronowianka osiągnęła przewagę, jednak piłka rozgrywana była wolno i bez pomysłu. Wykorzystało to Podgórze wyprowadzając wzorcową kontrę zakończoną golem Anny Żak.
Do drugiej połowy Bronowianka przystąpiłą z wielką chęcią odrobienia strat. 5 minut po rozpoczęciu udało im się zbliżyć do Podgórza na jedną bramkę. Halina Półtorak zagrała piłkę do Ramony Matuszczyk, która zdobyła swoją drugą bramkę. To jednak było wszystko czym Bronowianka mogła zagrozić rywalkom. Podgórze mądrze się broniło i wyprowadzało groźne ataki. Najpierw Karolina Skrzypczak obsłużyła podaniem Kamilę Dardę, którza zwiększyła przewagę do dwóch bramek. Potem zawodniczki Bronowianki przekroczyły limit 5 fauli i sędziowie za każdy faul dyktowali rzut karny. Najpierw karnego nie wykorzystała Anna Żak, ale chwilę później Kamila Darda zdobyła piąta bramkę dla Podgórza. Wynik zamknęła Patrycja Doroż wykorzystując podanie Kamili Dardy.