Grając ponad pół meczu w dziesiątek Górnik Łęczna pokonał Medyka Konin 3:1!

Ekstraliga kobiet, 16.08.2011 r. godz. 16:00

Zubczyk - Sałata, Sikora
Czerwona kartka: Sokolova 43

Górnik: Kiedrzynek - Kudyte, Hajduk, Kwietniewska, Kawalec - Alekperova (74 Stępniewska), Guściora (85 Lisowska), Dudek, (82 Rukasz), Zubczyk (88 Huzarewicz) - Sokolova, Sznyrowska

Medyk: K. Jankowska - Vasylyuk, Slavcheva, Sverdlova, Olszańska - Machnacka (60 Wiśniewska), Sałata - Gawrońska, Pakulska, Woźniak (70 Lichtenstein) - Sikora

Piłkarki Górnika Łęczna po ciekawym widowisku pokonały na swoim boisku Medyka Konin 3:1. Pierwsza połowa spotkania rozgrywanego w Łęcznej wcale nie zapowiadała tak wysokiego zwycięstwa podopiecznych trenera Mirosława Stańca. Obie drużyny z pierwszej kolejki Ekstraligi Kobiet rozgrywanej w minioną sobotę wyszyły zwycięstwo. Gospodarze dzisiejszego spotkania - Górnik Łęczna pokonał w Szczecinie miejscową Pogoń Women 1:0, natomiast zawodniczki Medyka Konin również na wyjeździe pewnie rozprawiły z FC Katowice 5:0.

Pierwsze dwa kwadranse spotkania to wyrównania gra obu drużyn w środkowej części boiska, ale w tym czasie nie zabrakło również ciekawych sytuacji podbramkowych. W drużynie gości klarowne sytuacje stwarzały sobie Anna Gawrońska oraz Aleksandra Sikora. Najpierw w 14. minucie spotkania Gawrońskiej zabrakło kilkanaście centymetrów od otwarcia wyniku spotkania, a chwilę później Katarzyna Kiedrzynek przed własnym polem karnym wygrała pojedynek sam na sam z wspomnianą zawodniczką. W 36. minucie aktywna Gawrońska zagrała piłkę na przeciwną stronę pola karnego do Natalii Pakulskiej, a ta strzałem w górną siatkę dała prowadzenie swojej drużynie. Strzelona bramka zdecydowanie ożywiła przebieg spotkania czego efektem była czerwona kartka za niesportowe zachowanie dla Juli Sokolovowej, najlepszej zawodniczki Górnika w meczu z Pogonią Szczecin.

Druga połowa rozpoczęła się idealnie dla grających w osłabieniu gospodyń. Tuż po gwizdku rozpoczynającym drugą część gry piłka trafiła na prawą stronę narożnika pola karnego skąd Anna Sznyrowska nie dała szans bramkarce z Wielkopolski, Katarzynie Jankowskiej. Piętnaście minut później Agata Guściora zdecydowanym strzałem z dystansu dała prowadzenie swojej drużynie. Piłkarki Medyka powinny wyrównać w 70. minucie kiedy to Marta Woźniak zmyliła Kiedrzynek i oddała strzał na niepilnowany słupek, lecz piłkę poza pole karne zdołała wybić najstarsza na boisku Raymonda Kudyte. W 82. minucie w polu karnym sfaulowana została świetnie dysponowana Anna Sznyrowska. Z jedenastu metrów trzecią bramkę dla zespołu Górnika Łęczna zdobyła 17-letnia Guściora.

Następne spotkanie piłkarki Górnika rozegrają 27 sierpnia o godzinie 12 kiedy to zmierzą się w Bydgoszczy z beniaminkiem ligi Kobiecym Klubem Piłkarskim Bydgoszcz.