W pierwszym meczu eliminacji Mistrzostw Europy Polska przegrała z Rosją 0:2

Eliminacje Mistrzostw Europy, 21.09.2011 r. godz. 16:00, Racibórz

Sędziuje: Teodora Albon (Rumunia)
Żółte kartki: Sałata, Siwińska - Kharchenko

Polska: Kiedrzynek - Leśnik, Mika, Kowalik, Pawlak, Sałata (82 Tarczyńska), Siwińska, Żelazko (66 Gawrońska), Stobba, Chudzik (80 Sikora), Winczo

Rosja: Todua - Tsybutovich, Kozhnikova, Dyachkova, Petrova, Kharchenko, Mashina, Savchenkova (69 Shlyapina), Morozova, Zapotichnaya, Sochneva

W pierwszej połowie drużyna bardziej uporządkowaną były Rosjanki. Zaowocowało to golem w 18. minucie. Po dośrodkowaniu z lewej strony niepilnowana na długim słupku Elena Morozova trafiła z ok. 5 metrów do bramki.

W naszej drużynie najaktywniejsza była Marta Stobba. Mieliśmy jednak problem z przytrzymaniem i rozegraniem piłki w środku pola. Gra opierała się głównie na długiej piłce do Agnieszki Winczo, która przegrywała pojedynki z 4 rosyjskimi obrończyniami.

Druga połowa wyglądała podobnie jak pierwsza. Polkom ciężko było sforsować dobrze zorganizowaną defensywę Rosjanek. Te z kolei umiejętnie wykorzystywały swoje okazje. W 81 po rzucie rożnym Ekaterina Sochneva wykorzystała niefrasobliwość naszej defensywy i Katarzyna Kiedrzynek po raz drugi musiała wyciągać piłkę z siatki.

Po niezbyt dobrym spotkaniu, w którym nie brakowało chaosu Polska uległa Rosji 0:2.