Dwie minuty Podgórza

W dwie minuty piłkarki Podgórza zdobyły dwie bramki i przesądziły wynik meczu z Czwórką Radom.

I liga, gr. południowa, 09.10.2011 r. godz. 12:00
Podgórze Kraków - Czwórka Radom 3:0 (2:0)
Frączek 40, Żak 41, 65

Podgórze: Doroż - Górecka, Biernat, Prokop, Kokoszka - Kurek, Pasieka, Żak, Czopik - Malec (80 Buczek), Frączek

Czwórka: Gielniowska - Jaworska, Markowska, Gierczak, Adamska - Jarosz (65 Grajko), Grad, Barańska (46 Zielińska), Chrzanowska (80 Stanik), Nowakowska (80 Pieniący), Michałowicz (65 Płokita)

W 40. minucie Patrycja Doroż długim wykopem wznowiła grę. Nieporozumienie obrończyń Czwórki wykorzystała Iza Frączek, która przejęła piłkę i w sytuacji sam na sam minęła bramkarkę i skierowała piłkę do pustej bramki. Chwilę później z rzutu rożnego dośrodkowała Magda Czopik, a piłkę głową w bramce umieściła Anna Żak.

Dzięki tym dwóm akcjom Podgórze prowadziło do przerwy 2:0 i była to idealna sytuacja wyjściowa, aby odnieść w końcu zwycięstwo, na które w Krakowie czekają od I kolejki.

Pierwsza połowa mimo iż toczyła się pod dyktando i przewagę krakowianek mogła jednak zupełnie inaczej się zakończyć, gdyby w 20. minucie w idealnej sytuacji sam na sam do bramki trafiła Sylwia Michałowicz. W drugiej części gry sytuację dla radomianek miała jeszcze Chrzanowska, ale to Podgórze przypieczętowało swoją wygraną bramką na 3:0, a w roli głównej wystąpiła ponownie Anna Żak, które wykończyła akcję swoich koleżanek.