3L: Gamów - Polonia 0:3

III liga, gr. śląska, 22.10.2011 r.
Gamów - Polonia Tychy 0:3
Król, Cisło x2

Polonia:
Ostrowska - Fertała (Miler), Furczyk, Kowalska, Lach (Palutkiewicz) - Kostuś, Grzegorczyk, Dziekan, Śliwa - Cisło, Król

Na Polonistki najdłuższy wyjazd w sezonie! Polonia rozgrywała mecz ligowy z drużyną UKS Gamów. Gamów to unikatowa miejscowość, która licząc prawie 400 mieszkańców ma klub, który zrzesza 4 drużyny piłkarskie... w tym jedną kobiecą! Mecz rozpoczął się od ataków Polonistek i w sumie tak wyglądało całe spotkanie. Dziewczyny z Tychów przyzwyczajone do sztucznej nawierzchni musiały oswoić sie z panującymi warunkami na boisku.

Liczne ataki dopiero przyniosły skutek bo przepięknej akcji, w której Anita Król po podaniu Sabiny Śliwy otworzyła wynik spotkania. Podwyższyć starała się Kostuś, ale jej strzał nie trafił w światło bramki. Polonistki konsekwentnie konstruowały składne akcje i po jednej z nich udało nam się podwyższyć na 2:0. Anita Król doskonale wypatrzyła Natalię Cisło w polu karnym i "Nati" pięknym strzałem głową dała więcej spokoju Polonii. Natalia strzeliła również 3 bramkę, wykorzystując rzut wolny z 25 metrów "znajdując" lewe okienko bramkarki z Gamowa.

Druga połowa to jednym zdaniem obijanie poprzeczek oraz słupków bramki zawodniczek z Gamowa. Posiadanie piłki zbliżone do takich jakie osiąga FC Barcelona w swoich meczach, niestety bramka rywalek nie została odczarowana pomimo sytuacji Cisło, Ostrowskiej, Król, Śliwy, Palutkiewicz...

Dawid Kołodziejczyk