Ogromny sukces Ząbkovii na Turnieju w Niemczech

W dniach 24-28 maja 2012 roku dwie drużyny UKS Ząbkovia Ząbki uczestniczyły w Międzynarodowym Turnieju MALENTE GIRLS CUP w Niemczech.

Dziewczęta grały w dwóch kategoriach wiekowych U-13 i U-15.
Drużyna U-13 pokonała wszystkie rywalki w świetnym stylu: nie przegrywając żadnego spotkania i z bilansem bramkowym 31 : 0 - wywalczyła I miejsce w Turnieju.

Królową strzelczyń w tej kategorii została Iga Kowalczyk (11 bramek) a najlepszą bramkarką Monika Sowalska (0 straconych) !!!

W drużynie U-15 grała tylko jedna zawodniczka z rocznika 1997, wszystkie pozostałe były młodsze (7 z rocznika 1998 i 7 z rocznika 1999). Dziewczęta grały na pełnowymiarowym boisku w 11-osobowym składzie, co było dla nich nie lada wyzwaniem (w ten sposób grały po raz pierwszy w życiu). Piłkarki z Ząbek były o krok od finału: minimalna porażka w półfinale (0 : 1) spowodowała, iż zmuszone były grać w meczu o III miejsce, który wygrały 1 : 0 zdobywając tym samym brązowe medale. Nagroda dla najlepszej bramkarki w tej kategorii wiekowej przypadła Paulinie Szyszce z Ząbkovii.

Wyniki na Turnieju MALENTE GIRLS CUP w Niemczech należy uznać za ogromny sukces dziewcząt z Ząbkovii: w rywalizacji z drużynami z Niemiec, Danii i Holandii wypadły one znakomicie: wywalczyły dwa miejsca na podium.

Z szerszą relacją z Turnieju można zapoznać się na stronie internetowej UKS Ząbkovia Ząbki: www.zabkovia.pl oraz na stronie turniejowej: http://www.girlscupmalente.de/.

Autor : Beata Komosińska - Ferens
Zdjęcia : Archiwum UKS Ząbkovia Ząbki

Galeria