Pierwszy punkt Jagiellonek

AZS UJ Kraków w swoim jedenastym meczu wywalczył pierwszy historyczny punkt w Ekstralidze.

Ekstraliga kobiet, 20.04.2013 r. godz. 11:00
Mitech Żywiec - AZS UJ Kraków 1:1 (1:1)
Wnuk 3 (k) - Darda 41

Mitech: Komosa - Zegan, Wiśniewska, Operskalska, Kuśnierz, Droździk (84 Rozmus), A. Żak, Zasada, Chrzanowska (46 Rżany) - Wnuk, Półtorak

AZS UJ: Dąbek - Markiewicz (71 Podżus), Helizanowicz, Darda, Kuśmierczyk, Adamska (78 Gozdecka), Wilk, Gruszka, Dul (88 Piskorz), Giza, Szymkowiak (71 Zapała)

Gospodynie do pierwszej wiosennej ligowej konfrontacji w 2013 roku przystąpiły w takim samym składzie jakim dysponowały w pierwszej części sezonu. Konkretne zmiany nastąpiły z kolei w ekipie akademiczek z Krakowa. Do podstawowej jedenastki oddelegowana została bramkarka Andżelika Dąbek oraz jej współpartnerka z pola Agnieszka Szymkowiak. Obie zawodniczki zostały pozyskane przez Jagiellonki z AZS Wrocław.

Ponadto od pierwszych minut w szeregach AZS UJ Kraków zaprezentowała się również była zawodniczka Zielonki Wrząsowice - Monika Markiewicz (debiut w Ekstralidze) oraz powracają na boiska najwyższego szczebla piłkarstwa kobiecego Kamila Darda. W meczu udziału nie wzięła natomiast m.in. pauzująca za czerwoną kartkę z jesiennego meczu przeciwko Unii Racibórz, Małgorzata Bartosiewicz.

piłka nożna kobiet
Katarzyna Wnuk (przy piłce) otworzyła wynik sobotniego meczu.

Emocje, które pojawiły się już na początku spotkania nieco na wyrost zapowiedziały pasjonujące widowisko. Tuż po rozpoczęciu meczu w polu karnym akademiczek sfaulowana została Halina Półtorak. Rzut karny strzałem pod poprzeczkę wykorzystała Katarzyna Wnuk. Przed przerwą zdołała wyrównać Kamila Darda. Najbardziej doświadczona pod względem ilości gier w Ekstralidze zawodniczka Jagiellonek wpisała się na listę strzelczyń strzałem z rzutu wolnego. W drugiej połowie więcej goli już nie padło wobec czego spotkanie zakończyło się remisem 1:1.

Beniaminek AZS UJ Kraków dzięki sobotniemu remisowi wywalczył pierwszy punkt na boiskach Ekstraligi. Wcześniej trzy punkty zostały dopisane zespołowi Tomasza Kalety dzięki wycofaniu się z ligi Pogoni Women Szczecin. Aktualnie piłkarkom z Krakowa brakuje dziewięciu punktów, aby wyprzedzić znajdujące się na bezpiecznej ósmej pozycji GOSiRki Piaseczno. W porównaniu do GOSiRek, Jagiellonki mają jednak o jedno spotkanie rozegrane mniej.