Mistrz futsalu nadal deklasuje

I liga, gr. południowa, 20.04.2013 r. godz. 15:00
ISD-AJD Gol Częstochowa - Czarne Świerklany 10:0 (4:0)
Jędrak 11, 34, 86, Bąk 24, 90, Di Giusto 39, 64, 74, Klyta 55, Mesjasz 84

Gol: Klabis - Sukiennik, Rokosa (79 Werner), Mesjasz, Jeziorska, Ciupa (46 Klyta), Jędrak, Kmiecik, Di Gusto, Dąbrowa (46 Tkacz), Bąk

W okresie zimowym Gol Częstochowa wspólnie z drużyną Czarnych Świerklany występującą pod nazwą APN GKS 1962 Jastrzębie rywalizował w rozgrywkach Polskiej Ligi Futsalu. Wówczas to w meczu ligowym piłkarki z Częstochowy zdeklasowały swoje rywalki w stosunku 12:3. Jak się jednak okazuje aktualne mistrzynie Polski w futsalu strzelać bramki jak na zawołanie potrafią nie tylko w hali, ale także na dużym boisku.

Festiwal bramkowy inauguracyjnego spotkania wiosennych zmagań obu zespołów rozpoczął się w 11. minucie. Wówczas to kapitan częstochowskiego Gola, Ola Jędrak pierwszy raz wpisała się na listę strzelczyń. Do przerwy gospodynie prowadziły już 4:0 a w drugiej połowie jeszcze sześciokrotnie posłały futbolówkę do bramki rywalek.

Po hattricku w meczu z Czarnymi Świerklany zdobyła wcześniej wspomniana Aleksandra Jędrak oraz Marta Di Giusto. Ponadto dwa gole zdobyła Katarzyna Bąk a po jednym trafieniu zaliczyły Natalia Klyta i Małgorzata Mesjasz.

Co ciekawe, Gol Częstochowa ostatnie zwycięstwo w stosunku 10:0 osiągnął dokładnie 11 miesięcy temu. Wówczas to na wyjeździe pokonał rezerwy 1. FC Katowice. Z kolei Czarne Świerklany grające jeszcze do niedawna w Gorzycach dziesięć do zera wygrały swój ostatni zwycięski mecz wyjazdowy. Było to 1 września ubiegłego roku gdy pokonały Starówkę Nowy Sącz.