2L: KKS Zabrze - Gol II 10:2

W meczu II ligi gr. śląskiej KKS Zabrze rozgromił Gol II Częstochowa 10:2

II liga gr. śląska, 18.05.2008 r.
KKS Zabrze - Gol II Częstochowa 10:2
Bramki: Pluskota 24, 44, Krogulewska 26, Żelichowska 30, Schunke 42, 45, Ochota 51, 81, Będkowska 78, 88 - ? 60, 70

Mecz rozpoczął się od zdecydowanych ataków KKS Zabrze. W 14. minucie pierwszy strzał na bramkę Gola II oddała Agnieszka Pluskota, po podaniu z lewej strony Barbary Żelichowskiej. W odpowiedzi, 3 minuty później, strzelała zawodniczka Gola II jednak również niecelnie. w 24 minucie padła pierwsza bramka - z lewej strony urwała się Agnieszka Pluskota i będąc sama na sam z bramkarką oddała strzał w długi róg bramki. 2 minuty później padł kolejny gol dla KKS Zabrze - po szybkiej akcji i wymianie piłek na lewej stronie znalazła się Agnieszka Ochota, wrzuciła piłkę na przeciwległą stronę boiska do Katarzyny Rębowskiej, ta wycofała piłkę do nadbiegającej Anny Krogulewskiej i było 2:0. W 30 minucie przy próbie dośrodkowania z lewej strony Barbary Żelichowskiej piłka odbiła się rykoszetem od obrończyni Gola II i wpadła do bramki - 3:0. Kolejne minuty przyniosły wiele akcji KKS Zabrze jednak bramki nie padły. Po prostopadłym podaniu Agnieszka Ochota uderzyła w wychodzącą bramkarkę, Żaneta Schunke strzeliła z dystansu w słupek i niecelnie uderzała ponownie Ochota... W 42. minucie po solowej akcji Żanety Schunke zakończonej strzałem padła czwarta bramka. Końcówka pierwszej połowy przyniosła jeszcze dwie strzelone bramki - najpierw po prostopadłym podaniu z głębi pola w sytuacji sam na sam znalazła się Agnieszka Pluskota i na raty pokonała bramkarkę Gola II. A w doliczonym czasie strzeliła ponownie Żaneta Schunke. Wynik do przerwy 6:0 dla KKS Zabrze. Od początku drugiej połowy na boisku pojawiły się Agnieszka Zwierowicz, Paulina Nizińska i Magdalena Będkowska. W 49. minucie świetnym prostopadłym podaniem popisała się Agnieszka Pluskota jednak strzał Barbary Żelichowskiej został obroniony. W 51. minucie padła kolejna bramka - dośrodkowanie z lewej strony Żelichowskiej wykorzystała Agnieszka Ochota, strzelając główką bramkę. Następne minuty to strzały na bramkę Gola II - próbowały Magdalena Będkowska i Barbara Żelichowska - jednak były to strzały niecelne. W 56. minucie żółtą kartką została ukarana Paulina Nizińska. W 60. minucie padła bramka dla Gola II - przy rzucie wolnym błąd w bramce popełniła Agnieszka Zwierowicz i piłka wpadła do bramki. W odpowiedzi mocny strzał Barbary Żelichowskiej bramkarka Gola II wybiła na rzut rożny. W 70. minucie drugi błąd w bramce popełniła Agnieszka Zwierowicz i piłka wpadła do bramki... Po drugiej stronie niecelnie strzelała Agnieszka Ochota, a w sytuacji sam na sam Magdalena Będkowska trafiła w słupek... Jednak minutę później znów sam na sam z bramkarką znalazła się Magdalena Będkowska i tym razem piłka wpadła do siatki. 8:2. W 81 minucie strzał Barbary Żelichowskiej został obroniony jednak wobec dobitki Agnieszki Ochoty bramkarka była bez szans. w 88 minucie piękną solową akcją w polu karnym popisała się Magdalena Będkowska ustalając wynik na 10:2 dla KKS Zabrze.