Hattrick Czarnych, Hattrick Warunek

Na inauguracje I ligi Czarne Sosnowiec pokonały w meczu na szczycie AZS UJ Kraków 3:0.

I liga, gr. południowa, 27.08.2013 r. godz. 17:00
Czarni Sosnowiec - AZS UJ Kraków 3:0 (2:0)
Warunek 10, 34, 61

Czarni: Polok - Prokop, Luty, Wójcik, Matla (90 Doroż) - Operskalska, Konieczna, Dec (81 Sobota), Gębka (73 Zabiegała) - Frączek, Warunek

AZS UJ: Dąbek - Darda, Helizanowicz, Kuśmierczyk - Knysak (73 Maziarz), Bartosiewicz, Zapała (65 Gozdecka), Wilk, Gruszka - Giza, Szymkowiak (55 Dul)

Drużyna wicemistrza pierwszej ligi - Czarnych Sosnowiec oraz tegoroczny spadkowicz z Ekstraligi - AZS UJ Kraków wydają się być faworytami do zdominowania rozgrywek na południu kraju. Obie ekipy spotkały się że sobą już w 1. kolejce gier.

Prowadzenie w 9. minucie objęły gospodynie. Po dośrodkowaniu futbolówkę głową do siatki skierowała Renata Warunek. W 34. minucie było już 2:0 i to ponownie za sprawą tej samej 26-letniej napastniczki. Wynik meczu kwadrans po przerwie ustaliła Warunek - kompletując tym samym hattrick.

W drużynie Czarnych Sosnowiec pierwszy mecz po powrocie do klubu rozegrała Joanna Operskalska, który ostatni sezon spędziła w Mitechu Żywiec. Po stronie AZS UJ Kraków debiut zaliczyła z kolei Justyna Maziarz - dotychczasowa piłkarka Gola Częstochowa i królowa strzelczyń I z sezonu 2012/2013.