3L: Wilki - Polonia 2:1

III liga, gr. śląska, 01.09.2013 r.
Wilki Wilcza - Polonia Poraj 2:1 (0:0)
Pytko 48, Nalepka 65 - Górniak 72

Widzów:
50

Polonia: Rykała - Sroślak (70 Salamońska), Lipińska, Kowalska, Barczyk (41 Floryszczyk), Kot (41 Szecówka), Bętkowska (71 Sajdak), Morel, Piekarska, Górniak

Spotkanie dwóch beniaminków na boisku w Wilczy nie było zbyt ciekawym widowiskiem. Co prawda Wilki Wilcza są nominalnie beniaminkiem, ale dla niewtajemniczonych należy podać że jest to w całości ekipa Naprzodu Żernica, która po dwóch latach gry w III lidzie śląskiej przeniosła się do sąsiedniej wioski gdzie jest zdecydowanie lepsza baza do rozwoju kobiecego piłkarstwa. Chociażby już samo boisko jest nieporównywalne lepsze od żernickich pagórków a i sam obiekt po remoncie (panowie wywalczyli awans do ligi okręgowej) prezentuje się okazale.

Wracając zaś do samego meczu to ogólnie na boisku było dużo chaosu i przypadkowości. Obydwu drużynom brakowało wykończenia akcji. Zawodniczki dochodziły pod pole karne i potem kiksowały, strzał albo piłka była wybijana przez rywalkę. Po takiej bezbarwnej i bezbramkowej pierwszej połowie większe ożywienie nastąpiło w drugiej części. Już na samym początku kapitan Wilków - Justyna Pytko mocnym starzałem pokonała Żanetę Rykałę. Co prawda piłka przeszła po jej rękach, jednak wobec silnego strzału znalazła swoje miejsce w okienku bramki.Warto nadmienić ze bramkarka drużyny Polonii nominalnie jest napastniczką i zagrała w tym meczu w bramce z powodu kłopotów kadrowych.

Drugą bramka padła po pięknym strzale z półprzewrotki. Claudia Nalepka umieszczając futbolówkę pod poprzeczką wprawiała w znaczne ożywienie zgromadzoną publiczność otrzymując zasłużone brawa. Pod koniec meczu honorowego gola dla Polonii zdobyła ładnym strzałem po ziemi Karolina Górniak. Można więc powiedzieć że debiut kobiecej piłki w Wilczy pod względem wyniku i organizacji wypadł na plus jednak patrząc zaś na grę to jest jeszcze sporo pracy przed zawodniczkami obu zespołów. (Adam Szuler)