3L: Tygrys - Ząbkovia 4:2 (foto)

III liga, gr. mazowiecka, 06.10.2013 r.
Tygrys Huta Mińska - Ząbkovia 4:2  (2:0)
Zatorska x2, Czyżkowska x2 - Karczewska 58, 77

Tygrys: Sielczak - Bortkiewiacz (Bielak), Jakubowska, Jaroszewicz, Romaszuk, Rosa, Krupa, Polowczyk, Liwanowska, Zatorska, Czyżkowska (Dróżdż, Kęsicka)

Ząbkovia: Dobosz - Górecka (41 Karczewska), Grondkowska, Gwóźdź (41 Kowalska), Krawczyk (68 Szymańska), Królska, Lesińska (53 Ferens), Męcik, Stankowska, Szyszka, Tuszyńska.

W niedzielę 06 października 2013 roku drużyna UKS Ząbkovia Ząbki udała się do Huty Mińskiej, aby rozegrać mecz 5 kolejki III Ligi kobiet z drużyną GKS Tygrys Huta Mińska. Mecz rozegrany został na stadionie przy ul. Szkolnej 1.
 
Od pierwszego gwizdka sędziego dziewczęta z Ząbek uzyskały przewagę - gra toczyła się na połowie przeciwniczek. W 7 minucie spotkania żółtą kartkę za faul taktyczny otrzymała Julka Gwóźdź. Pomimo optycznej przewagi  dziewczęta z Ząbkovii przez pierwsze dziesięć minut spotkania nie oddały żadnego strzału na bramkę zawodniczek z Huty Mińskiej. W 14 minucie meczu minimalne niecelny strzał (piłka minęła dosłownie o kilka centymetrów prawy słupek bramki) oddała Klaudia Krawczyk, w trzy minuty później niecelnie strzelała Natalia Królska. Przeciwniczki miały w pierwszej połowie spotkania tylko dwie dogodne sytuacje strzeleckie i obydwie zamieniły na bramki.
 
Po wznowieniu gry zawodniczki z Tygrysa potrzebowały jedynie pięciu minut na podwyższenie wyniku, w 55 minucie spotkania (po błędzie  formacji obronnej) było już 4:0 dla Tygrysa. W 58 minucie w polu karnym sfaulowana została Nikola Karczewska - podyktowany przez sędziego rzut karny zamieniła na bramkę dla Ząbkovii. W 65 minucie meczu drużyna Ząbkovii doznała znacznego osłabienia - boisko musiała opuścić sfaulowania Klaudia Krawczyk. W 77 minucie spotkania  na listę strzelczyń wpisała się ponownie Nikola Karczewska.
 
W meczu z GKS Tygrys Huta Mińska swój debiut w seniorskiej piłce zanotowały Pamela Kowalska i Paulina Szymańska.


Beata Komosińska - Ferens
UKS Ząbkovia Ząbki

Galeria