3L: Ząbkovia - Marysin 7:1 (foto)

III liga, gr. mazowiecka, 12.10.2013 r. godz. 11:00
UKS Ząbkovia Ząbki - UKS Marysin Warszawa 7:1 (5:1)
Kowalczyk 14, 40, Karczewska 22 (k), 24, Krawczyk 34, Górecka 45, Szyszka 86 - ? 37

Ząbkovia: Dobosz - Bilig (41 Przasnyska), Grondkowska (41 Gwóźdź), Kacprzak (50 Józefowska), Karczewska (41 Królska), Kowalczyk (41 Górecka), Krawczyk (50 Jędrych), Męcik, Stankowska, Szyszka, Tuszyńska

W minioną sobotę na bocznym boisku Stadionu Miejskiego w Ząbkach przy ul. Słowackiego 21 rozegrany został mecz 5. kolejki III ligi kobiet pomiędzy UKS Ząbkovia Ząbki i UKS Marysin Warszawa.

Na mecz przyszły najmłodsze zawodniczki UKS Ząbkovia Ząbki (Patrycja Bartosiewicz, Zosia Bloch, Martyna Florczuk - pomimo złamanej ręki, Wiktoria Kaczanowska, Julka Kowalczyk, Ada Krawczyk, Oliwka Piotrowska, Ola Sulisz, Basia Zawistowska), które tym razem nie tylko podawały piłki, ale także wyprowadziły seniorki na boisko.

Dziewczęta z Ząbek od początku meczu przeważały na boisku. Pierwszą bramkę w 14 minucie strzeliła Iga Kowalczyk (asysta: Nikola Karczewska). W 22 minucie meczu w polu karnym sfaulowana została Paulina Szyszka. "Jedenastkę" bezbłędnie wykonała Nikola Karczewska. W dwie minuty później Nikola ponownie pokonała bramkarkę z Warszawy. W 34 minucie po indywidualnej akcji na listę strzelczyń wpisała się Klaudia Krawczyk. W trzy minuty później błąd obrony wykorzystały zawodniczki z Marysina i pokonały Anię Dobosz. W ostatniej minucie pierwszej połowy po raz drugi na listę strzelczyń wpisała się Iga Kowalczyk.

W przerwie trener dokonał czterech zmian, które zmieniły trochę obraz gry (zawodniczki Ząbkovii nadal przeważały, ale nie były już tak skuteczne). W 45 minucie meczu Magda Górecka perfekcyjnie wykonała rzut wolny trafiając bezpośrednio do bramki przeciwniczek. Na cztery minuty przed końcem spotkania przepiękną bramkę strzeliła Paulina Szyszka.

UKS Ząbkovia Ząbki

Galeria