Ekstraliga kobiet, 02.11.2013 r. godz. 13:00
Medyk Konin - Unia Racibórz 2:0 (1:0)
Pajor 15, 73

Medyk: Szymańska - Szewczuk, Slavcheva, Laetitia, Konat (84 Lichtenstein), Pakulska, Balcerzak, Woźniak (90 Flegel), Pajor, Gawrońska

Unia: Jankowska - Konsek, Grzywińska, Górnicka, Leśnik, Chudzik, Kamczyk (76 Kasperska), Zdunek (68 Jaszek), Wiśniewska (76 Chinasa), Mika, Żelazko

Starcia pomiędzy Unią Racibórz a Medykiem Konin zawsze przysparzały emocji. Tym razem gdy oba zespoły spotkały się w Koninie również ich nie zabrakło. Koninianki po ośmiu meczach miały na swoim koncie komplet punktów i wyprzedzały w tabeli z przewagą dwóch oczek Unię Racibórz. Sobotni mecz Medyk - Unia miał więc zadecydować o mistrzostwie rundy jesiennej w Ekstralidze.

Spotkanie zgodnie z przewidywaniami toczyło się pod dyktando konińskiego Medyka, który na na 30. lecie istnienia przypadające na przyszły rok chce wywalczyć pierwsze w historii mistrzostwo Polski.

Bohaterką spotkania została najlepsza młoda piłkarka ostatnich mistrzostw Europy U-17 Ewa Pajor. Ta sama zawodniczka w czerwcu strzeliła dwie bramki Unitkom w finale Pucharu Polski i tym razem również dwukrotnie udało jej się skierować futbolówkę do bramki przeciwniczek. Pajor pierwszego gola zdobyła w 15. minucie po zagraniu Oli Sikory, a drugie trafienie dołożyła w 73. minucie gdy po dośrodkowaniu z rzutu wolnego głową skierowała piłkę do siatki.

Wobec tego w pełni zasłużonym mistrzem rundy jesiennej został Medyk Konin. Podopieczne byłego selekcjonera kadry narodowej Romana Jaszczaka w dziewięciu meczach zgromadziły komplet punktów. Imponujący jest także dorobek bramkowy Medyczek który wynosi 52:5. Równe dwadzieścia bramek mniej strzeliła Unia, która w środę zakończy jesieni zaległym meczem z GOSiRkami w Piasecznie.