Piłkarki z Dolnego Śląska w plebiscytach

Piłkarki grających w kobiecej Ekstralidze zespołów AZS Wrocław i Zagłębia Lubin biorą udział w regionalnych plebiscytach. Aleksandra Bosacka z zespołu Miedziowych walczy o miano Człowieka Roku 2013 w swoim rodzinnym Grodzisku Wielkopolski, a pozostałe piłkarki jej zespołu Karolina Bochra i Katarina Kolar oraz Weronika Aszkiełowicz z AZS Wrocław rywalizują pomiędzy sobą w 61. Plebiscycie Gazety Wrocławskiej i Radia Wrocław na Najlepszego Sportowca Dolnego Śląska w 2013 roku.

Człowiek Roku 2013 Grodzisk/Nowy Tomyśl (głosowanie sms)
Aleksandra Bosacka - w 2013 roku wywalczyła z Zagłębiem Lubin awans do Ekstraligi kobiet. Jest kapitanem swojego zespołu. Wcześniej miała okazje także występować w AZS Wrocław. Łącznie na najwyższym szczeblu piłkarstwa kobiecego rozegrała 11 spotkań i strzeliła jedną bramkę.

Plebiscyt Gazety Wrocławskiej i Radia Wrocław Najlepszego Sportowca Dolnego Śląska w 2013 roku
(głosowanie sms)
Weronika Aszkiełowicz - obrończyni AZS Wrocław, jednego z czołowych zespołów Ekstraligi. W ubiegłym roku zagrała we wszystkich ligowych meczach Akademiczek i rozegrała swój pierwszy oficjalny mecz w kadrze narodowej. Na swym koncie ma już 60 występów w Ekstralidze.

Karolina Bochra - ofensywanie grająca piłkarka Zagłębia Lubin i jedna z najbardziej doświadczonych postaci w zespole. W przeszłości miała bowiem już okazję grać z Golem Częstochowa, AZS Wrocław i 1. FC AZS AWF Katowice na szczeblu Ekstraligi. Przed kilkoma laty w młodym wieku zadebiutowała również w reprezentacji Polski seniorek.

Katarina Kolar
- najskuteczniejsza piłkarka Zagłębia Lubin i najjaśniejsza postać reprezentacji Chorwacji, której jest najbardziej bramkostrzelną zawodniczką w historii. W zespole z Lubina występuje od lata 2012 roku. Jesienią w ośmiu meczach Ekstraligi strzeliła siedem bramek.