2L: Grodzisk - Polonia Śr. 1:2

II liga, gr. kujawsko-pomorska, 27.04.2014 r.
GSS Grodzisk Wielkopolski - Polonia Środa Wielkopolska 1:2
Marek - Wojtecka x2

GSS: Sapor - Zwierzychowska, Kwaśny-Szedler, Hulalka, Kurek, Mocydlarz (72 Nowicka), Szulc, Guzik, Zajączkowska (65 Chirot), Domagała, Marek

Polonia:
Krajewska - Sroczyńska, WIśniewska, Oczkowska, Szymendera (46 Purgał), Ratajczak (87 Miłoszyk), Wojtecka, Zamkotowicz, Lewicz (80 Świtalska), Mikołajczak (87 Jankowiak), Szukalska (70 Kucharzak)

W niedzielę Polonia Środa zmierzyła się w Grodzisku z tamtejszą drużyną GSS Grodzisk Wlkp. Mecz wygrała drużyna polonistek wynikiem 2:1. Po niesamowitej walce jaką dziewczyny pokazały w ostatnim wygranym meczu z liderem tabeli wydawałoby się, że przywiezienie z Grodziska 3 pkt będzie tylko formalnością. Tymczasem wywalczenie zwycięstwa okazało się niezwykle trudną drogą do przebycia.

Czasem zdarzają się słabsze dni i taki dzień przydarzył się dziewczynom w tym spotkaniu. Polonistki były nieskoncentrowane, grały chaotycznie, poprzez niecelne podania oddawały piłkę przeciwniczkom. Wynik w 11 min otworzyła z rzutu karnego Roksana Wojtecka, uderzając pewnie piłkę i zostawiając bramkarkę bez szans. Drugi gol dla Polonii padł po stałym fragmencie gry. Dośrodkowana z rzutu wolnego przez Kamilę Wiśniewską piłka została uderzona głową przez Roksanę Wojtecką, która kolejny raz w tym spotkaniu wpisała się na listę strzelczyń. Gol dla Grodziska padł w 90 min po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, po którym zawodniczka gospodyń głową umieściła piłkę w bramce polonistek.

W całym spotkaniu gra toczyła się głównie w środku pola, obie drużyny nie stwarzały zbyt wielu klarownych sytuacji, a większość akcji pod bramkami kończyła się nieskutecznym zagraniem. Mecz w nienajlepszym stylu wygrała Polonia, ale najważniejsze zadanie zostało wykonane: 3 pkt przyjechały do Środy!