Wejście Kubisiak

Drugi kontakt z piłką Joanny Kubisiak przyniósł zwycięską bramkę krakowskiemu Podgórzu w spotkaniu z Dargfilem Tomaszów Mazowiecki.

I liga, gr. wschodnia, 18.10.2008 r. godz. 15:00
Podgórze Kraków - Dargfil Tomaszów Mazowiecki 1:0 (0:0)
Kubisiak 47

Żółte kartki: Senkowska - Swędrowska
Sędziowała: Katarzyna Jelonek (Śląski ZPN)

Podgórze: Ożgo - Sołtysińska (64 Sekuła), Nechajewicz, Doroż, Senkowska - Kurek (85 Kowalczyk), Żak, Prokop (46 Kubisiak), Biernat - Nowak (58 Skrzypczyk), Warunek

Tomaszów: Bryk - J. Daleszczyk, Włodarczyk, Wójciak, Kamocka - Gajak (64 Ludwiczak), G. Daleszczyk, Dziubek (83 Grabalska), Swędrowska - M. Daleszczyk (77 Poborczyk), Smelcerz (74 Syrewicz)

Krakowianki dobrze rozpoczęły spotkanie zamykając rywalki na ich połowie. W 5. minucie po rzucie wolnym z lewej strony wykonywanym przez Renatę Senkowską piłka znalazła się na poprzeczce. Później dogodną okazję miała jeszcze Renata Warunek, ale jej strzał został zablokowany przez defensorki z Tomaszowa.
Wraz z upływem czasu Podgórze grało w jednostajnym tempie, coraz bardziej chaotycznie, nie wykorzystując bocznych stref boiska. Okazje natomiast tworzyły przyjezdne. W 32. minucie po rzucie rożnym i główce Aleksandry Wójciak powinno być 1:0, ale piłka minęła słupek. 10 minut później po świetnym zagraniu Małgorzaty Smelcerz strzał Żanety Swędrowskiej w sytuacji sam na sam bardzo dobrze wybroniła Kaja Ożgo.
Druga połowa rozpoczęła się od bramki dla gospodyń. Wprowadzona w przerwie Joanna Kubisiak po akcji prawą stroną sprytnym strzałem (i przy pomocy Anny Włodarczyk) pokonała Katarzynę Bryk. Piłkarki z Tomaszowa próbowały odrobić straty, ale piłki zagrywane do przodu w większości przypadków kończyły się pozycją spaloną. Krakowianki poza groźnym strzałem Senkowskiej z rzutu wolnego i Warunek w słupek również nie stworzyły bramkowej okazji i mecz zakończył się minimalną wygraną Podgórza.

Relacja i zdjęcia: Łukasz Preiss (KobiecaPilka.pl)