Pierwszy punkt nowych Katowic (foto)

Zupełnie odmieniony zespół z Katowic wywalczył pierwszy punkt w Ekstralidze.

Ekstraliga kobiet, 03.05.2015 r. godz. 11:00
KKP Bydgoszcz - 1. FC AZS AWF Katowice 0:0

KKP:
Palińska – Kamińska, J. Daleszczyk, Lewandowska, Pawłowska,  G. Daleszczyk, Kryszak, Machnacka, Raczkowska, Babińczuk, Makowska

1. FC:
Antkowiak - Chodzidło, Dziekan, Florian, Knieszner, Kowalska, Łąckiewicz, Nosalik, Rogala (90 Kraszewska), Łatka, Nosalik, Matusik


W niedziele piłkarki KKP Bydgoszcz bezbramkowo zremisowały na własnym boisku z 1. FC AZS AWF Katowice. Podział punktów bardziej korzystny okazał się dla zawodniczek z Katowic, dla których po zimowych przemianach był to pierwszy punkt zdobyty w wiosennej edycji rozgrywek Ekstraligi.

W okresie zimowym katowicki zespół przeszedł istną rewolucję jakiej jeszcze chyba nigdy nie było w historii najwyższego szczebla piłkarstwa kobiecego w Polsce. Z szesnastu zawodniczek które jesienią grały w Katowicach obecnie w zespole grają tylko trzy. Ze względów finansowych pozostałe futbolistki za pośrednictwem PZPN rozwiązały swoje kontrakty z klubem. Czołowe piłkarki zespołu przeszły np. do: Patrícia Hmírová i Karolina Koch (Mitech Żywiec), Oliwia Maciukiewicz (AZS Wrocław), Patrícia Fischerová (Zagłębie Lubin), Małgorzata Mesjasz (AZS PWSZ Wałbrzych).

Nowym trenerem zespołu 1. FC Katowice został 25-letni Szymon Tabacki (najmłodszy trener w Ekstralidze). Pod jego wodzą zawodniczki kolejno przegrywały z AZS Wrocław (0:1), GOSiRkami Piaseczno (0:3), Czarnymi Sosnowiec (0:11) oraz AZS PSW Biała Podlaska (0:1). Przełamanie nastąpiło w Bydgoszczy gdzie katowiczanki zremisowały z wyżej umiejscowionym w tabeli KKP 0:0. Co ciekawe, trener Tabacki w Bydgoszczy miał do dyspozycji tylko dwanaście zawodniczek.

Katowice obecnie nie są bezpośrednio zagrożone spadkiem z Ekstraligi ale na swoich plecach mogą czuć delikatny powiew widma gry w I lidze. Jeśli 1. FC AZS AWF chce spokojnie dograć sezon do końca musi złapać jeszcze kilka punktów. Obecnie ma ich 14, a więc o pięć więcej niż znajdujące się w strefie spadkowej GOSiRki Piaseczno. W najbliższej kolejce 1. FC Katowice zagra kolejny mecz na wyjeździe z Górnikiem Łęczna, za dwa tygodnie na własnym terenie podejmować będzie zaś Stilon Gorzów Wielkopolski.

Galeria