Podsumowanie XVI kolejki II ligi łódzkiej

W miniony weekend rozegrano XVI kolejkę rozgrywek II ligi łódzkiej.

01.05.2015 (piątek), godz. 11:00
KU AZS Uniwersytet Warszawski – MOSiR Mońki 2:0 (1:0)
Smolińska, Kalinowska

AZS Uniwersytetu Warszawskiego podejmował wicelidera z Moniek. Pierwotnie mecz miał odbyć się w niedzielę, ale na prośbę drużyny przyjezdnych został przełożony na piątek. Akademiczki zrewanżowały się za porażkę 1:3 z rundy jesiennej i wygrały 2:0 po golach Marleny Smolińskiej i Angeliki Kalinowskiej. Po tej porażce ekipa z Moniek spadła na czwarte miejsce w tabeli, a AZS niezmiennie zajmuje piątą lokatę.

01.05.2015 (piątek), godz. 12:00
UMKS Zgierz – PKS Piastovia Piastów 0:6 (0:2)
Wiaderna (3 gole), Wasil, Cabaj, Sidło

Tym razem nie udał się Zgierzankom mecz u siebie. Spotkanie ustawiła „szybka”, bo otrzymana już w 17 minucie spotkania, czerwona kartka dla Sylwii Wedrich. Wprawdzie do przerwy piłkarki UMKSu broniły się dzielnie i przegrywały zaledwie 0:2, ale w drugiej części spotkania brak jednej zawodniczki zaczął być widoczny i piłkarki z Piastowa trafiły do siatki jeszcze czterokrotnie, a mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 6:0 dla przyjezdnych. Łupem bramkowym podzialiły się Emilia Wiaderna (3 trafienia), Monika Wasil, Beata Cabaj i Liliana Sidło. Należy zaznaczyć, że podobnie jak w rundzie jesiennej ze względu na czerwone kartki Zgierzanek Piastovia grała w przewadze jednej zawodniczki.

03.05.2015 (niedziela), godz. 11:00
DAF Płońsk – KS Teresin 0:3 (0:0)
Wypasniak, Szewczyk, Michalska

DAF Płońsk podejmował KS Teresin. Chcące zachować ligowy byt Płońszczanki do przerwy utrzymywały korzystny dla nich bezbramkowy remis, jednak po zmianie stron do głosu doszły przyjezdne i po golach Wypasniak, Szewczyk i Michalskiej to przyjezdne zdobyły kolejne punkty w rundzie wiosennej.

03.05.2015 (niedziela), godz. 16:00
Pelikan Łowicz – Wissa Szczuczyn 3:0 vo

Wissa Szczuczyn nie stawiła się na meczu z Pelikanem Łowicz tym samym po oddaniu 3 walkowerów została zdegradowana do 3 ligi bez możliwości awansu w przyszłym sezonie. W związku z tym, że Wissa rozegrała więcej niż 50% spotkań dotychczasowe wyniki zostają zachowane, a pozostałe spotkania rozstrzygniete jako walkowery.

28.03.2015 (sobota), godz. 11:00
Stal Radomsko – KS Raszyn 1:3 (0:2)

Mecz został rozegrany awansem już w marcu, a 3 punkty w tym spotkaniu zainkasowały Raszynianki. Piłkarki obu ekip mogły więc spokojnie korzystać z uroków „długiego weekendu”. Tym samym po oddaniu walkowera z Wissą Szczuczyn - Stal Radomsko ma dużo czasu, żeby odpowiedzieć sobie czy chce zachować II ligowy byt, czy woli grać na III ligowym froncie. Raszyn ma dodatkowy tydzień spokojnej pracy przed arcyważnym mczem z Pelikanem Łowicz.

Jantar Ostrołęka - PAUZA