Futsal: Wisła - Piąteczki 8:6

W czwartek w kobiecej lidze futsalu pierwsze zwycięstwo odniosła Wisła Skoczów pokonując niespodziewanie Piąteczki Gliwice 8:6.

I liga futsalu kobiet, 29.01.2009
Wisła Skoczów - Piąteczki Gliwice 8:6 (7:2)
Kuśnierz x6, Stawiczna, Korzec - Sienkiewicz x4, Nowak x2

Żółta kartka: Przybyła
Sędziowali: Zagrabski Bartłomiej, Koziarski Krzysztof i Zarębski Michał.

Wisła: Sukiennik, Fajer, Stawiczna, Kuśnierz, Korzec, Gucwa, Przybyła oraz Kędzierska, Pobuda, Mika, Janik, Korhel

Piąteczki: Zygan, Dobosz, Nowak, Kolondra, Żurek, Fląder, Sienkiewicz

Strzały na bramkę:
19 (13) - 45 (16)
faule:
15 (6) - 2 (1)

Skoczowianki odniosły pierwsze, bardzo szczęśliwe, zwycięstwo w lidze futsalu nad Piąteczkami Gliwice, które przyjechały w na mecz bez bramkarki. Gliwiczanki przewyższały gospodynie techniką, grą drużynową oraz wyrównanym składem. Skoczowianki przeciwstawiły bardzo dobrą grę i dyspozycję strzelecką Krystyny Kuśnierz (6 bramek) oraz jak zawsze wysoką i stabilną formę Magdy Sukiennik, która obroniła 39 strzałów, w tym 2 rzuty karne.

Trener Wisły Skoczów Czesław Korzec: Pierwsza połowa możliwa, druga fatalna. Dużo chaosu, niecelnych podań i straconych piłek.

Trener Piąteczek Gliwice Wojciech Pach: Pierwsza połowa przespana, dziewczęta nie doceniły przeciwniczek, w drugiej połowie pokazały na co je stać. Na wyróżnienie zasłużyla Ania Fląder