Siwińska w Bundeslidze!

Jolanta Siwińska zagra w Turbine Poczdam.

Reprezentantka Polski, Jolanta Siwińska zostanie zawodniczką słynnego niemieckiego klubu 1. FFC Turbine Poczdam. Zespół spod Berlina to wielokrotny mistrz Niemiec i triumfator rozgrywek europejskich w 2005 i 2010 roku.

24-letnia Siwińska piłkarską karierę rozpoczynała w Victorii Sianów, skąd trafiła do zespołów Pogoni Women Szczecin i następnie na pół roku do Górnika Łęczna. Na najwyższym szczeblu piłkarstwa kobiecego w Polsce zagrała 50 razy.  Dwa lata temu grająca najczęściej w defensywnie Siwińska postanowiła spróbować swoich sił w 2.Bundeslidze. Przez pierwszy rok grała w Blau-Weiss Hohen Neuendorf, a przez ostatni sezon w 1.FC Lübars z którym wygrała rozgrywki na zapleczu Frauen-Bundesligi lecz jej klub ze względów organizacyjnych odmówił awansu do jednej z najsilniejszych lig świata.

Zawodniczka pochodząca z Ustronia Morskiego jest także etatową reprezentantką Polski. W reprezentacji seniorek na chwilę obecną rozegrała już 52 mecze. W Poczdamie klubową koleżanką Joli będzie 20-letnia Magdalena Szaj, która do Turbine trafiła rok temu z AZS Wrocław.