Wielkopolska III liga po rundzie jesiennej

Marcus Gdynia jest liderem ligi. W stawce o awans są także drużyny z Krobi, Starych Oborzysk i Szczecina.


Na początku grudnia Wielkopolski Związek Piłki Nożnej zweryfikował ostatnie wyniki meczów podległej sobie III ligi kobiet obejmującej terytorialnie województwa wielkopolskie, kujawsko-pomorskie, pomorskie i zachodniopomorskie. Tym samym oficjalnie zakończyła się runda jesiennej w tej grupie III ligi kobiet.

[ III liga kobiet, gr. wielkopolska ]

Liderem i jedyną niepokonaną drużyną w lidze jest Marcus Gdynia. Klub istniejący dopiero drugi sezon wygrał 10 spotkań i raz podzielił się punktami - było to w derbach Trójmiasta z Lechią Gdańsk (1:1). Marcus prowadzony przez trenera Roberta Chałaszczyka podczas jedenastu kolejek strzelił aż 82 bramki. To niesamowicie imponujący wynik. Gdynianki po jesieni mają trzy punkty przewagi nad KA 4 resPect Krobia.

Za plecami Marcusa jest cały peleton innych klubów, które z matematycznego punktu widzenia mają wiosną szansę na odrobienie strat i ewentualny awans do drugiej ligi. Jak zresztą patrzy się na tabele wielkopolskiej grupy II ligi można zresztą odnieść słuszne wrażenie, że w lidze jest duży duo podział: na czołówkę i na drugą znacznie słabszą część zespołów.

KA 4 resPect Krobia ma trzy punkty mniej niż Marcus Gdynia. Inny z wielkopolskich klubów - Juna-Trans Stare Oborzyska ma cztery punkty straty do lidera, a LFA Szczecin ma siedem punktów mniej niż liderki z Gdyni. Piąta w lidze Lechia Gdańsk punktów straty do lidera ma aż dziewięć i ma jednocześnie siedem punktów przewagi nad Victorią Sianów, która otwiera "tabele klubów z drugiej części ligi".

Od poziomu ligi zdecydowanie odstaje Energetyk Junior Gryfino. Zespół z województwa zachodniopomorskiego przegrał wszystkie mecze i ma bilans bramkowy 2:84. To najsłabszy dorobek spośród wszystkich zespołów czterech grup makroregionalnych III lig. W starciu lidera z oustliderem padł wynik aż 20:0 dla Marcusa Gdynia.

W klasyfikacji strzelczyń prowadzi 23-letnia Anna Domżalska z liderującego Marcusa. Domżalska strzeliła 23 bramki z czego aż dziesięć w meczu z Gryfinem. Tylko o jedno trafienie mniej ma 20-letnia Zuzanna Łachinowicz z Lechii Gdańsk. Miejsce na podium strzeleckiego rankingu ma także 27-letnia Karolina Wlekła. Skrzydłowa Juna-Trans Stare Oborzyska zdobyła 16 bramek.