Koniec sezonu zasadniczego w elicie futsalu

Zakończył się sezon zasadniczy Ekstraligi futsalu. Teraz czas na ćwierćfinały pomiędzy północą i południem.


W drugiej połowie lutego zakończył się sezon zasadniczy Ekstraligi futsalu, podczas którego drużyny rywalizowały w dwóch grupach terytorialnych - grupie północnej i grupie południowej. Już przed ostatnią kolejką rywalizacji grupowej znaliśmy część rezultatów, a teraz znamy już wszystkie...

Awans do fazy play-off wywalczyły po cztery zespoły z każdej grupy. W ćwierćfinałach zespoły z grupy północnej i południowej zagrają przeciwko sobie. Będą to Rekord Bielsko-Biała, AZS UJ Kraków, Rolnik Głogówek i AZS UEK Słomniczanka Słomniki z południa oraz z północy - AZS AWF Warszawa, AZS UAM Poznań, Unifreeze Górzno i AZS Uniwersytet Gdański. Pierwsze mecze 1/4 finału zaplanowane są na weekend 6/7 marca, a rewanże na 13/14 marca.

Do ćwierćfinałów zakwalifikowało się 6 z 8 tych samych klubów co rok temu. Brakuje AZS UW Warszawa, który zagra w barażach o utrzymanie oraz AZS SGGW Warszawa spadającego z ligi. Największym wygranym pierwszej części sezonu, czyli rywalizacji w grupach był Rekord Bielsko-Biała, który wygrał wszystkie dziesięć spotkań.

[ Ekstraliga futsalu, gr. północna ]
[ Ekstraliga futsalu, gr. południowa ]


Teraz po zakończeniu fazy grupowej rozegrana zostanie praktycznie najważniejsza część ligi decydująca o tym, kto będzie mógł zagrać o medale. W poprzednim sezonie złoto wywalczył AZS UJ Kraków, a kolejne miejsca na podium zajęli AZS UAM Poznań i AZS UEK Słomniczanka Słomniki. W tym sezonie faworytami do medali wydają się być Rekord Bielsko-Biała, AZS AWF Warszawa i AZS UAM Poznań.

Osiem zespołów zagra w ćwierćfinałach o awans do trzeciej finalnej części sezonu, czyli weekendowego turnieju Final Four gdzie odbędą się półfinały, a dzień później mecze o 3. miejsce i finał (bez rewanżów). Co z pozostałymi drużynami? Zgodnie z regulaminem Wierzbowianka Wierzbno i AZS SGGW Warszawa definitywnie spadają z Ekstraligi futsalu. AZS UP Kraków i AZS UW Warszawa mają zagrać dwumecze o utrzymanie z wiceliderami terytorialnych grup I ligi futsalu.

pary ćwierćfinałowe
AZS UEK Słomniczanka Słomniki - AZS AWF Warszawa
Rolnik Głogówek - AZS UAM Poznań
Unifreeze Górzno - AZS UJ Kraków
AZS UG Gdańsk - Rekord Bielsko-Biała