Mistrz zatrzymany we Wrocławiu

AZS Wrocław pokonał Medyka Konin 1:0. Dla Medyczek to pierwsza porażka od trzech lat.

Ekstraliga, 01.05.2015 r.
AZS Wrocław - Medyk Konin 1:0 (1:0)
Michalczyk 20

AZS: Bocian – Wróblewska (78 Koziarska), Michalczyk, Ostrowska, Gradecka, Grabowska (80 Cichosz), Dereń, Janicka, Zalwowska, Jaworek (84 Wijata), Maciukiewicz.

Medyk: Szymańska – Slavcheva, Ficzay, Zigić (71 Zawiślak), Wożniak (46 Dudek), Balcerzak, Matysik (55 Grzywińska), Sikora, Pajor, Kamczyk, Gawrońska.

Od sensacji rozpoczęła się 16. kolejka Ekstraligi kobiet. Po ostatnim remisie z Zagłębiem Lubin (3:3) punkty ponownie stracił liderujący Medyk Konin. We Wrocławiu aktualne mistrzynie Polski przegrały z miejscowym AZS'em 1:0. Bohaterką spotkania została Patrycja Michalczyk, która w 20. minucie strzeliła jedyną bramkę w meczu. Przez następne 70-minut Medykowi nie udało się sforsować obrony wrocławskich Akademiczek.

Dla Medyka Konin była to pierwsza porażka na krajowym boisku od października 2012 roku. Z wygranej AZS Wrocław cieszy się także inny dolnośląski klub - Zagłębie Lubin. Jeśli w niedziele Miedziowe  wygrają u siebie z Mitechem Żywiec to zrównają się punktami z Medykiem, lecz to nadal koninianki będą przewodzić w tabeli bowiem mają lepszy bilans w starciach bezpośrednich z Zagłębiem (wygrana 3:0 i remis 3:3). Nie zmienia to jednak faktu, iż po zwycięstwie AZS Wrocław nad Medykiem walka o mistrzostwo Polski stała się jeszcze bardziej otwarta.